NVIDIA Jetson TX2: minipočítač pre drony a roboty

NVIDIA Jetson TX2

Nový minipočítač NVIDIA Jetson TX2 pripomínajúci svojou veľkosťou kreditnú kartu je určený pre drony, roboty a inteligentné kamery, ktorým pomôže sa stať autonómnymi zariadeniami.

V útrobách novinky sa ukrýva výkonný grafický čip architektúry Pascal, dvojica procesorov Denver 2 a štvorica čipov s jadrom Cortex-A57. Celok dopĺňa 8 GB operačná pamäť, 32 GB vnútorné úložisko a Wi-Fi konektivita štandardu 802.11ac.

Pozrite siNVIDIA SHIELD TV 2017 – miniatúrne centrum zábavy k akémukoľvek TV

NVIDIA Jetson NVIDIA Jetson TX2TX2
ZDROJ | NVIDIA

Zásluhou pomerne slušného hardvéru je výkon 1,5 teraflopu umožňujúci prácu s obrazovými dátami v rozlíšení 4K UHD s 30 snímkami za sekundu alebo v polovičnom rozlíšení v 60 fps.

Napríklad Live Planet dokáže vďaka novinke naživo streamovať 360-stupňové videá v 4K UHD rozlíšení a minipočítač je aj základom MIT drona.

Pozrite siNVIDIA GeForce GTX 1080 Ti: viac než dvojnásobný výkon v porovnaní s PS4 Pro

NVIDIA Jetson TX2
ZDROJ | NVIDIA

Nielen vysoké rozlíšenie videa bude lákadlom prvých vývojárov, ale aj fakt, že zariadenia s minipočítačom NVIDIA Jetson TX2 budú nezávislé od internetu a budú môcť fungovať samostatne. Novinka dokáže tiež plniť viacero funkcií, ako je navigácia, rozpoznávanie obrazu a hlasu.

Vývojársku verziu počítača NVIDIA Jetson TX2 je možné si predobjednať za 399 až 599 dolárov (približne 379 a 568 eur). Expedícia prvých kusov je naplánovaná na 14. marca tohto roka.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojNVIDIA

Komentáre k článku