Nové iRobot Roomba 690 a 890 prídu aj s Wi-Fi

Americký výrobca robotických vysávačov iRobot predstavil vynovené modely nižších tried. Modely Roomba 690 a Roomba 890 ponúknu funkcie ako vlajková loď, Roomba 980 – Wi-Fi modul pre vzdialené ovládanie.

RECENZIAiRobot Roomba 966 – lacnejší, no stále výborný pomocník

To bude fungovať cez mobilnú appku iRobot, ktorú v súčasnosti využívajú dve vrcholové verzie – Roomba 980 a Roomba 960. Cez ňu je možné robotický vysávač ovládať na diaľku, ale ho aj kontrolovať či časovať.

ZDROJ | iRobot

Najdostupnejším modelom iRobotu s Wi-Fi bude model Roomba 690. Ten ponúkne síce jednoduchšie funkcie, ale plne postačujúce pre menšie slovenské byty. Využíva iAdapt navigáciu a dokáže detegovať hrubé nečistoty (Dirt Detect). Na zmetanie nečistôt z podlahy či koberca využíva jednu kefu so štetinami a jednu špeciálnu gumenú kefu bez štetín.

ZDROJ | iRobot

Samozrejmosťou je návrat do základňovej stanice v prípade vybíjania batérie, no už nedokáže automaticky dovysávať zvyšok plochy ako top modely. Nedisponuje ani kamerou v hornej časti. Batéria má výdrž na 60 minút vysávania. Na výšku má 9,4 cm, takže sa pohodlne vojde aj pod pohovku či iné kusy nábytku na nožičkách.

ZDROJ | iRobot

Roomba 890 je o čosi vybavenejšia. Má výkonnejší motor druhej generácie a väčšiu výdrž. Aj táto novinka využíva trojstupňový systém čistenia či funkciu Dirt Detect. Viac o nej ale výrobca zatiaľ neprezradil. Obe novinky podporujú u nás zatiaľ nedostupnú hlasovú asistentku Amazon Alexa.

ZDROJ | iRobot

iRobot Roomba 690 sa na domácom trhu predáva s cenou 375 dolárov. Cenu modelu Roomba 890 výrobca zatiaľ nezverejnil. Bude však určite nižšia, ako v prípade modelu Roomba 960. Tento model príde na trh až neskôr.

ZDROJ | iRobot

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojiRobot

Komentáre k článku