Nové inteligentné cyklistické prilby Livall už aj u nás

Ak ste fanúšikmi cyklistiky, vo vašej výbave nesmie chýbať ochranná prilba. Lenže čo tak vymeniť obyčajnú prilbu za inteligentnú? Takými sú cyklistické prilby Livall.

https://www.youtube.com/watch?v=ZRXM7_wvEDg

Na náš trh sa v týchto dňoch dostávajú dva modely – Livall BH60 a Livall MT1. Okrem tradičnej ochrany hlavy pri nehode ponúkajú prilby Livall všetky funkcie cyklistického počítača, majú vstavané zadné svetlo, smerové svetlá (ľud. blinkre), diskrétne schované reproduktory, Bluetooth Handsfree, vysielačku, ktorá prepojí spolu jazdiacich cyklistov a zároveň privolá pomoc, ak by došlo k nehode a používatel sa dostane do bezvedomia.

ZDROJ | Livall

Prilba, priložený diaľkový ovládač i snímač otáčok bezdrôtovo komunikuje so smartfónom a celok predstavuje komplexný systém pre cestnú alebo terénnu cyklistiku. Stačí si stiahnuť a nainštalovať príslušnú aplikáciu, buď pre Android alebo iOS zariadenie.

ZDROJ | Livall

Vstavané LED diódy na zadnej strane poslúžia nie len na zlepšenie vašej viditeľnosti inými účastníkmi cestnej premávky, ale aj ako smerové svetlá na ukázanie smeru, ktorým chcete odbočiť, ľudovo povedané blinkre.

ZDROJ | Livall

Zabudovaný mikrofón a reproduktory využijete nie len pri počúvaní hudby, ale aj ako Handsfree počas telefonovania. Ak sa vám stane nehoda, senzor otrasov spustí v smartfóne odpočítavanie. Ak by ste boli v bezvedomí, telefón vyšle na vopred určený kontakt tiesňový SOS signál s presným určením miesta nehody.

ZDROJ | Livall

Treba ešte spomenúť, že voliteľným príslušenstvom je aj snímač kadencie šliapania, ktorý je možné jednoducho umiestniť namiesto prachovky kľuky v strednej oske pedálov.

Prilba Livall BH60 je dostupná v jednej univerzálnej veľkosti, ktorá je vďaka upínacím prvkom vhodná pre obvod hlavy od 54 do 62 cm. Model Livall MT1, ktorý má naviac slnečný šilt a diódy integrované do tela prilby, sa predáva v dvoch veľkostiach. Ich odporúčaná cena je 149 € – Livall BH60 a 169 € – Livall MT1.

ZdrojLivall + tlačová správa

Komentáre k článku