Nové drsné Olympusy sa nezapotia ani pri drsnom zaobchádzaní

Niečo vyše roka po uvedení odolného kompaktu Olympus TG-810 prichádza japonský Olympus s jeho nástupcom. Ten si zachoval vysokú odolnosť, vďaka ktorej sa len tak nezľakne vody, pádu, alebo prachu a súčasne pridáva aj lepší čip, ktorý sa pýši BSI technológiou pre ešte lepšie fotky za zlých svetelných podmienok. Načasovanie ani nemôže byť lepšie, veď čoskoro tu máme dovolenkovú sezónu.

Olympus Tough TG-820

Presne na dovolenkách sa obdobné odolné fotoaparáty cítia ako ryba vo vode. Podobne ako rybám im totižto nevadí voda a to ani v prípade ponoru. Okrem toho zvládnu aj nešikovný pád alebo prašné prostredie. Inak tomu nie je ani v prípade novinky Olympus TG-820. Nič sa nestane ani v prípade ak sa vám počas dovolenky zapáčia koraly schované aj desať metrov pod hladinou vody. TG-820 si s takouto hĺbkou poradí celkom hravo. Rovnako bez zadýchania zvládne pád z dvoch metrov a nepotrápi ho ani mráz desať pod nulou. Na svojom kompaktnom kovovom tele unesie záťaž až 100 kg. V skratke ak si na dovolenku zoberiete nový Olympus TG-820 nebudete sa musieť o neho báť ani pri adrenalínovejších činnostiach. Úprav sa dočkal aj snímač. Ten napriek tomu, že stratil z rozlíšenia 2 Mpx a celková hodnota maximálneho rozlíšenia sa ustálila na príjemných 12 Mpx konečne ponúkne technológiu zozadu podsvieteného snímača BSI. To by malo sľubovať lepšie fotografie najmä za slabších svetelných podmienok. Či tomu tak bude aj v reále ukážu až testy.

Olympus Tough TG-820

Zapustenému objektívu s 5 násobným optickým priblížením bude pomáhať integrovaný blesk, pričom pri ostení v tme príde istotne vhod pomocná LED dióda. Roztrasené zábery by mala odstrániť duálna (mechanická a elektronická) stabilizácia obrazu. Technológia pre presvetľovanie tieňov Shadow Adjustment Technology je v prípade TG-820 doplnená aj hardvérovým režimom HDR. Rýchle spracovanie fotiek sľubuje použitie výkonného procesoru TruePic VI, ktorý nájdeme aj v štýlovke Olympus PEN E-P3. Konečne sa nový model dočkal aj zvýšenia rozlíšenia natáčaného videa. V tohtoročnom odolnom Olympuse si tak budete užívať FullHD video pri 30-tich progresívnych snímkach za sekundu. Škoda len, že Olympus akosi v tele kompaktu nenašiel miesto pre integráciu GPS modulu a tak sa budete musieť zaobísť bez „geotagovania“ fotografií a videa. Nový Olympus TG-820 sa predáva v červenom, čiernom, striebornom a modrom farebnom prevedení, pričom jeho cena je stanovená 279,00 €.

Olympus Tough TG-820

Okrem nového Olympusu TG-820 predstavil japonský výrobca aj model TG-320, ktorý ponúkne vodotesnosť do hĺbky iba 3,5 metra, bežný 1/2,3“ CCD čip s rozlíšením 14 Mpx a možnosťou natáčania HD videa pri 30 fps. Ten si môžete za cenu 149,00 € zakúpiť v červenom a modrom farebnom prevedení.

Olympus Tough TG-320

Foto: Olympus

Komentáre k článku