Nová telka od Sony s prísnym dizajnom zlepší obraz takmer na HD

Tradiční japonskí výrobcovia televízorov síce už nevedú trh a sú nútení nasledovať úspešnejších Kórejcov, zatiaľ ale nestrácajú dych a stále ešte dokážu inovovať a prekvapiť. V duchu moderných trendov pokračujú tohtoročné vlajkové lode medzi televízormi Sony, modely Bravia série HX850 a HX750.

Sony Bravia HX850

Sony Bravia HX850

Novinky môžeme považovať za nástupcov prvej 3D televízie od Sony. Rozdiely medzi radom HX 850 a HX750 spočívajú v dizajne (vyšší rad má monolitický dizajn takmer bez rámu) a výkone spracovania obrazu – slabší HX750 zvládne 400 Hz, vyšší model až 960! Užijete si tak dokonale prekreslený pohyb i v 3D režime, kde sa z dôvodu použitia aktívnej technológie frekvencia delí na polovicu. Áno, Sony sa ešte stále drží aktívnych okuliarov – prioritou je totiž kvalita obrazu. Tú sa za každých okolností snaží vylepšiť funkcia X-Reality. Tá už na vstupe signál analyzuje, rozpoznáva scénu (napr. šport) a optimalizuje parametre – redukuje šum, zvyšuje kontrast a vylepšuje farby. 2D i 3D obraz z menej kvalitných zdrojov tak vyzerá čistejšie. V priestorovom režime pribudla funkcia korekcie hĺbky. Škoda len, že Full HD LED panely využívajú iba klasické okrajové podsvietenie. Najmä majiteľov s malými deťmi alebo zvieratami poteší odolné krycie sklo Gorilla Glass.

Sony Bravia HX750

Sony Bravia HX750

Kvalitný obraz ale na označenie „moderný televízor“ nestačí. Treba pridať inteligentné funkcie. U Sony je to predovšetkým integrovaný Wi-Fi modul, webkameru žiaľ musíte dokúpiť. Obsah môžete čerpať zo služby Sony Entertainment Network (filmy, hudba, aplikácie), sociálnych sietí alebo mobilu či notebooku cez Wi-Fi Direct. Chýbať nesmú ani dva USB porty. Výrobca myslí aj na prírodu, spotreba noviniek sa pohybuje medzi kategóriami A+ a B, v závislosti od uhlopriečky (32, 40, 46 a 55 palcov). Novinky už nájdete na trhu, cena zo štartovných 800 € rastie progresívne s uhlopriečkou.

Zdroj a foto: Sony

Komentáre k článku