Nová Sygic Aura a Mobile Maps 10 zadarmo!

sygic_ico

Spoločnosť Sygic nás informovala, že jej prepracovaná navigačná aplikácia Sygic Mobile Maps 10, ktorá je dostupná pre operačný systém Symbian, Google Android a Windows Mobile sa spolu s mladšou verziou Sygic Aura dočkala dôležitej aktualizácie, ktorá okrem nových máp pridáva niekoľko nových a niekoľko upravených funkcií.

Sygic Mobile Maps 10 Symbian

Všetci zákazníci, ktorý si zakúpili pre svoj smartfón navigáciu Sygic Mobile Maps 10 alebo Sygic Aura cez e-shop spoločnosti Sygic sa môžu tešiť. V najbližších dňoch by sa totižto v ich emailových schránkach mal objaviť email s inovovanými verziami jednotlivých aplikácií, ktoré prinášajú niekoľko vylepšení.

Vedeli ste?

Spoločnosť Sygic získala šieste miesto v rebríčku „Deloitte Technology Fast 50″ najrýchlejšie sa rozvíjajúcich technologických spoločností v centrálnej a východnej Európe pre roky 2007 a 2008.

Najnovšia verzia Sygic Mobile Maps 10 nesúca označenie 8.2 prináša upravenú správu napájania, ktorá automaticky odpojí GPS ak je navigácia na pozadí a práve neprebieha navigovanie po zadanej trase. Tešiť sa tiež môžete na upravenú správu pamäte a prepracované zadávanie cieľa priamo z kontaktov. Nová verzia navyše umožňuje prezeranie fotiek cieľovej lokality priamo na mape pomocou novej funkcie Panoramio. Informácie o stacionárnych radaroch sa po novom zobrazujú aj vtedy ak nie je naplánovaná žiadna trasa, takže budete môcť svoj smartfón využiť aj ako legálny antiradar. Bohužiaľ sa vždy zobrazia iba známe úseky so stacionárnymi radarmi. Prepracovaný asistent jazdných pruhov je prehľadnejší a jednotlivé pruhy sa zobrazujú na väčšej ploche. Pribudla tiež automatická detekcia jazyka pri prvom spustení aplikácie.

Sygic Aura Android

Inovácie sa dočkala aj novšia aplikácia Sygic Aura, ktorá má číselné označenie 2.1.2 a prináša 3D zobrazenie budov a miest, plánovanie trás s viacerými zastávkami, upraveného a obšírnejšieho sprievodcu po mestách (City Guide), automatické prispôsobenie sa rozlíšeniu displeja, hardvérovú akceleráciu a tiež podporu multitaskingu a integráciu s audio systémom vášho auta vďaka podpore Bluetooth. Okrem aktualizácie samotnej aplikácie sú v novej verzii aktualizované aj mapové podklady, ktoré prinášajú najnovšie pokrytie ciest, aktualizované popisné čísla domov, body záujmu, obmedzenia rýchlosti, jednosmerky a možné otočky. Ak vlastníte Android smartfón a v minulosti ste si cez online obchod Sygic-u zakúpili navigáciu Sygic Mobile Maps 10 dostanete teraz v akcii zadarmo novšiu verziu Sygic Aura. Pre jej správne fungovanie je však nutné vlastniť podporovaný smartfón s operačným systémom Android 2.2 a vyšším. Kompletný zoznam podporovaných smartfónov nájdete na internetovej stránke http://sygic.com/aura/list.


Komentáre k článku

 • Štefan Húska

  Hlavne pozor na tu verziu Aura. Vyžaduje hardvérovú 3D akceleráciu. Ak ju váš telefón nemá, síce ju nainštalujete, ale nespustíte.

  Na HTC Hero vám nepôjde. Na novších telefónoch, napr. Samsung Galaxy S ide. Videl som na vlastné oči a páči sa mi :-)

 • topoľa

  dobrý deň, chcela by som sa spýtať, ako presne je možné si nainštalovať ten sygic aura navigačný systém? a vždy bude zadarmo? diky

 • p3dr0

  Som trochu sklamaný z niekedy nezmyselne naplánovaných ciest, ktoré Aura vypočíta, inak v celku spokojnosť, ale trasy sú veľmi dôležité.

 • dj.uwe

  túto navigáciu mal som E51 a mám ju aj teraz v Desire a tešim sa na aktualizáciu [smile-biggrin]

 • Marek Šimunek

  Ja používam Auru aj Navigon a osobne mi viac vyhovuje Navigon, ktorý mi príde rýchlejší, prehľadnejší a hlavne pohotovejší pri zlom odbočení.

 • Tomáš

  Bude vydaná Sygic Mobile Maps 11 ešte v 5/2011 ? Lebo je nejak podozrivo ticho.
  Aký je vlastne rozdiel medzi Sygic Mobile Maps 10 a Sygic Aura ?

 • Tomáš

  Prosím, to sem nikto nechodí ? Nikto mi neodpovie na moju otázku ?