Nová generácia multimediálnych notebookov ASUS N-série

Napriek úspechom nových konštrukčných riešení počítačov zostáva silnou časťou portfólia značky ASUS výroba a predaj notebookov. Nová generácia radu N bude predstavovať rozumný strop.

ASUS N56

Opäť budú dostupné tri veľkosti – modely s uhlopriečkou 14“, 15,6“ a 17,3“. Výrobca vynovil dizajn zariadení, snažil sa znížiť ich hrúbku a vzhľad pripodobniť Zenbookom. Prioritou však zostali multimédiá a výkon. S Ivy Bridge procesormi až po štvorjadrové Core i7, 8 GB RAM (1 600 MHz) a dedikovanou grafikou (maximum je 2 GB Nvidia GeForce GT 650M) to nebude žiadny problém. Pevný disk môže mať kapacitu až 1 TB, no vo väčšine konfigurácii len pri 5 400 otáčkach, SSD disky v ponuke úplne chýbajú. Displeje budú mať vyššiu jemnosť vďaka Full HD rozlíšeniu, pravdepodobne ale nie vo všetkých variantoch.

ASUS N56

Zlepšenia sa dočkalo aj šasi, novinky sú vyrobené z hliníku. Prostredný 15,6“ model N56 váži prijateľných 2,7 kg. Veľký touchpad je doplnený ostrovčekovou klávesnicou. Z konektorovej výbavy je zahrnutá štvorica USB portov (dva novšej verzie 3.0), HDMI, VGA, Ethernet i čítačka pamäťových kariet. O kvalitnú reprodukciu hudby sa postarala firma Bang & Olufsen, ASUS prispel technológiou SonicMaster. Nechýba 2 Mpx webkamera, 5 200 mAh batéria a na želanie Blu-ray mechanika. Na trhu by sa novinky mali objaviť čo nevidieť s cenou oscilujúcou okolo 1 000 €.

Zdroj a foto: ASUS

Komentáre k článku