Nokia 2 – low-end s obrovskou batériou

Fínska Nokia s čínskym zázemím konečne oficiálne predstavila model Nokia 2. Aktuálne najslabšie vybavený smartfón výrobcu s Androidom ale ponúkne, čo málokto – obrovskú batériu s kapacitou 4 100 mAh. Ostatná výbava je žiaľ veľmi slabá.

recenziaNokia 2 – low-end kráčajúci v šľapajách fínskych legiend

ZDROJ | Nokia

Nokia 2 s rozmermi 143,5 x 71,3 x 9,3 mm a hmotnosťou okolo 120 gramov má až 5-palcový displej. Je typu LTPS LCD, má rozlíšenie 720 x 1 280 px a kryje ho sklo Gorilla Glass 3. Poteší však telo z hliníkovej zliatiny s odolnosťou voči postriekaniu vodou – IP52.

Pod displejom je 4-jadrový 28 nm 32-bitový procesor Snapdragon 212, grafika Adreno 304 a len 1 GB pamäť RAM. Na operačný systém Android 7.1.1 (mimochodom, úplne čistý) je to ale pomerne málo a pokojne sa môže stávať, že vám aplikácie budú sekať. Ani vnútorný priestor s kapacitou 8 GB nie je veľa. Nokia 2 má ale našťastie slot na microSDXC kartu s kapacitou do 128 GB.

ZDROJ | Nokia

Na ňu si budete pravdepodobne najviac ukladať fotografie z 8 Mpx fotoaparátu, ktorý ponúka autofókus a LED blesk. Chýbať by nemalo ani HD video. Webkamera nad displejom má rozlíšenie 5 Mpx a HD video. Autofókus by ste tu hľadali márne.

K dispozícii je LTE modem Cat4, teda 150/50 Mbit/s, ale aj Wi-Fi g/b/n, Bluetooth 4.1, GPS/GLONASS a dokonca aj FM rádio. Chýbať nebude ani model s dual SIM, ktorý bude mať pravdepodobne aj samostatný slot na microSD kartu. Samozrejmosťou je 3,5 mm audio port.

ZDROJ | Nokia

Toto všetko bude minimálne dva dni živiť až 4 100 mAh batéria. Nabíjať sa bude cez microUSB port. Nokia 2 sa bude predávať v troch farebných kombináciách – Pewter/Black, Pewter/White a Copper/Black. Cena ani dostupnosť pre náš trh nie je zatiaľ známa. Cena by ale nemala prekročiť 100 €.

ZDROJ | Nokia

Komentáre k článku