Najpredávanejšie telefóny u operátorov (november 2017)

Pozrite si desiatku najpredávanejších mobilných telefónov u trojice najväčších mobilných operátorov.

Všimli ste si dnes ráno na našej stránke niečo nezvyčajné? Určite áno. Tak v prvom rade to bola „bitcoinová“ paralela rastu našej návštevnosti. Len s tým rozdielom, že oný rast určite nie je založený na hypotetickej bubline (nemýľte si to s Hippokratom, alebo hypochondrom). Čo sa o Bitcoine stále ešte povedať nedá.

V druhom rade to bola „vianočná“ Rýchla správa k rannej káve, pri ktorej otázka znela, či niektorý zo zmienených vianočných stereotypov je ten váš. Ak ste sa ani v jednom nenašli, klobúk dole. Hoci to je asi rovnako nepravdepodobné, ako to, že „marťania“ sú zelení mužíci s tikadlami, alebo že Kaliňák dá celému Slovensku vianočný darček v podobe abdikácie. Pochopiteľne svojej…

Vianočné nákupy, vianočná horúčka, vianočný chaos… Vianočné stereotypy? Ktorý z…

Nuž a ako to súvisí s našou témou? Nijako, ale dobre sa to číta. Vlastne, keď sa tak nad tým zamyslím, čo sa mi občas aj stáva, určitú príbuznosť tu možno vidieť. A to práve minimálne v jednom zo stereotypov, predvedenom zábavnou partičkou Dude Perfect.

Ako „Last minute shopper“ sa mnohí z nás správajú pri nakupovaní darčekov a je jedno či okupujeme drogérie, hračkarstvá alebo mobilných operátorov. Veď prečo by medzi ponožkami, spodným prádlom, dánskou stavebnicou a inými darčekovými odrhovačkami mal chýbať mobilný telefón. Najmä, ak je kúpený so super zľavou vo výhodnej akcii.

No čo už, nekúp to, keď je to také lacné. Ale občas sa zadarí aj dobrý „deal“ a potom sú spokojné obe strany. Zákazník aj operátor. Z novembrových štatistík vyplynulo, že oba protipóly sa vytešujú z nasledujúcich mobilných kúskov.

Pozrite siNajpredávanejšie telefóny u operátorov (október 2017)

O2

V O2 sa poradie v novembri celkom zaujímavo premlelo a na stupeň víťazov sa v treťom mesiaci pôsobenia (nie tehotenstva…) vyšplhal Galaxy J5 (2017). Predbehol tak neúnavného matadora P10 Lite, ktorý ani na ôsmykrát nedosiahol na najvyššiu priečku a zaknihoval cvelkovo už štvrté druhé miesto. Teda, aby ste tomu rozumeli, na druhej priečke je už štvrtýkrát.

V trojici čistokrvných noviniek nie je žiadna vlajková loď, ani smartfón vyššej strednej triedy. V top 10 tak pribudli Y6 2017, Moto C Plus a Galaxy A5 (2017). Zaujímavosťou, ktorú nám operátor ponúkol je, že na prahu (no nie v prachu) prvej desiatky, teda na 11. mieste je on, jabĺčkárov srdca nehorázne predražený šampión. Alias Apple iPhone X v 64 GB verzii. Amen.

1. Samsung Galaxy J5 (2017)
2. Huawei P10 Lite
3. Huawei P9 Lite 2017
4. Lenovo Moto C
5. Huawei Y6 2017
6. Huawei P9 Lite mini Dual
7. Lenovo Moto C Plus
8. Lenovo Moto E4 Plus
9. Samsung Galaxy A5 (2017)
10. Honor 9

Orange

Rebríček Orangeu je nemenej interesantný. Nie len tým, že prvenstvo ostatným piatykrát v rade uchmatol P10 Lite, že štyria nováčikovia si našli cestu do vašich tašiek a domovov, ale aj výmenou stráží na poli tlačidlových klasikov.

Z noviniek stojí za zmienku Apple iPhone 8 64 GB, ale aj novučičký Huawei Mate 10 Lite. No, som zvedavý, akú nákupný kurz naberie. Či pôjde v šľapajách súrodencov z radu P, alebo sa odporúča do zabudnutia.

V zabudnutí však nezostane „Matuzalem“ rebríčka Orangeu. Tušíte koho mám na mysli? Pomôžem vám. Celých 12 (slovom DVANÁSŤ) mesiacov sa pohyboval hore-dole top desiatkou, nikdy nedosiahol na víťazstvo a najlepšie bol dva razy na treťom mieste. Už viete? Bol to Maxcom MM320… Česť jeho pamiatke.

Jeho miesto ale zaujal fínsky znovuzrodený sen, Nokia 3310 (2017). Tento mobil má podľa neprajníkov síce ďaleko od svojho predchodcu, ale potenciál miešať kartami v ňom predsalen je. Tervetuloa!

1. Huawei P10 Lite
2. Huawei P9 Lite mini
3. Nokia 3310 (2017)
4. Samsung Galaxy J3 (2016)
5. Huawei P9 Lite 2017
6. Samsung Galaxy J5 (2017)
7. Apple iPhone 8 64GB
8. Samsung Galaxy S8
9. Samsung Galaxy A5 (2017)
10. Huawei Mate 10 Lite

Telekom

„Pestrec telekomácky“ sa opäť raz nedal zahanbiť a ak ste si ešte oči nevyočili nad tým, čo sa to v Telekome udialo, tak teraz už môžete. Len pri tom nezabudnite aj čítať ďalej. Nechce sa mi v tomto okamihu ešte končiť.

Nestačila výmena stráží na vrchole (rebríčka), keď staro-nový líder sa po mesačnej pauze vrátil na piedestál, aby sa tu predvianočne vytešoval a zaznamenal tak celkovo už štvrté víťazstvo.

Nestačilo vyhupnutie sa nováčikov A3 (2017) (6.) a P9 Lite mini (8.), ktorých dopĺňa navrátilec Galaxy S8. Do rebríčka sa vtrepal, čuduj sa svete, rovno na piate miesto, blahoslavený i zatracovaný iPhone X (čítaj desať…). Nedá mi to, ale budem sa otrepane opakovať, že proti „Gustovi“ žiadna dišputa…

No čo už, každý máme iné priority. Kam to však až dotiahne, uvidíme po sviatkoch.

1. Huawei P10 Lite
2. Huawei Y6 2017
3. Samsung Galaxy A5 (2017)
4. Samsung Galaxy J3 (2016)
5. Apple iPhone X
6. Samsung Galaxy A3 (2017)
7. Apple iPhone 8
8. Huawei P9 Lite mini
9. Lenovo Moto C
10. Samsung Galaxy S8


9 (slovom deväť) dní zostáva do dňa, ktorý väčšina populácie tejto planéty vyznáva ako najkrajšie, ale aj najšialenejšie sviatky roka. Uvidíme sa o rok. Nebojte sa, nie až tak neskoro. Iba po Novom v tom novom roku. Tak si tie sviatky pokoja a radosti užite tak, aby ste ich v zdraví a zdravo prežili. Vykašlite sa na mamonárske šialenstvo. Stretnite sa v kruhu rodiny, alebo s ľuďmi, na ktorých vám a ktorým na vás záleží.

Šťastné a veselé!

ZdrojO2,Orange,Telekom

Komentáre k článku