Najpredávanejšie telefóny u operátorov (máj 2017)

Pozrite si desiatku najpredávanejších mobilných telefónov u trojice najväčších mobilných operátorov.

A je tu „o mesiac“. Aj zopár dní navyše. A o pár dní leto. A s odchádzajúcou jarou… zostáva mnohé pri starom. Davy sa hrnú, z plných hrdiel sa hlas ľudu dožaduje zmeny… a nič. Nuž darmo, zvyk je železná košeľa a tá je vždy bližšie, ako kabát.

Vyvstávajú teda dve otázky. Buď sa máme tak dobre, že zmenu nechceme, alebo „TO“ je tak dobré, že ju nepotrebujeme. Nesmieme však zabudnúť, že momentálne, a ešte pár minút, kým toto dočítate, sa budeme baviť o mobilných telefónoch. Podobnosť s reálnym životom v nevirtuálnej realite a politickou scénkou je úplne, že fakt, ale naozaj, totálne a diametrálne nesúvislo nepodobná.

Veď ako inak si vysvetliť mnohonásobné okupovanie korýtkových prvých priečok. Systémom 4 – 6 – 4 to priamočiaro berú staronoví lídri. Ale aj nad Tatrou, aj „613-kou“ sa zablýskalo, a tak sa možno skôr, ako nás ovanú letné horúčavy, dočkáme nejakej tej novej hviezdy. Aspoň, že medzi tými mobilmi je z čoho vyberať, nie ako…

Pozrite siNajpredávanejšie telefóny u operátorov (apríl 2017)

O2

Stačí letný pohľad (nie, to nebol preklep) a hneď je jasné o kom bola vyššie reč. A aby len tak nestála ako bačorina, povedzme si rovno do očí, že takáto konštelácia sa len tak nevidí. Prvú desiatku mobilných telefónov u operátora O2 zabrali traja výrobcovia. Samsung, Huawei a Lenovo.

Len či to takto bude i naďalej, keď nám tá naša „regulovčíčka“, a.k.a. Európska únia obmedzí dovoz čínskych telefónov… Veď to by sa v EÚ potom ani iPhone nesmel predávať. Veď aj ten sa vyrába v krajine obmedzene neobmedzených možností a plagiátov.

Na druhý, nie letmý pohľad ale vidno, že pribudli novinky ani nie z Mliečnej dráhy, ale stamodtiaľ (a iné…), hen z piatej galaxie za rohom. Tak napríklad, Moto G5, ktorý je aj Lenovo, aj Motorola (to je na „schýzu“) sa s tou jeho geniálnou čítačkou odtlačkov… no čoho iného, predsa prstov, po ktorej môžete šibrinkovať a ona vás ale že fakt, že naozaj bude poslúchať, dostal až pred nebeskú bránu. Zber zemiakov síce ešte nezačal, ale jemu sa zemiak ako vyšitý ušiel.

No a do zástupu vyvolených a možno aj povolaných sa pretlačil aj Galaxy S8 s tým jeho „never ending“, či správnejšie infinity displejom, ktorý sa predsa len niekde končiť musí. Momentálne celý smartfón skončil na ôsmom mieste. Potiahne to aj vyššie? Uvidíme. Zatiaľ vidíme aspoň to, že americko-čínske nahryznuté jablko v siedmom pokračovaní sa z top desiatky odporúčalo a s ním aj Huawei P10.

1. Samsung Galaxy J5 (2016)
2. Huawei P10 Lite
3. Huawei P9 Lite
4. Lenovo Moto G5
5. Samsung Galaxy A3 (2017)
6. Huawei P8 Lite
7. Samsung Galaxy S8
8. Huawei Y6 II
9. Lenovo K6 Note
10. Huawei Y3 II

Orange

Žeby sa v Južnej Kórei, teda správne v Kórejskej republike, chystali po vzore Číny budovať veľký múr? Na stupňoch víťazov v Orangei to tak vyzerá. Prvé tri miesta zabral Samsung. A nebyť poľského Maxcomu na piatej pozícii a, hmm, Apple na desiatej, tak by to zrejme celé bolo v réžii dvoch ázijských značiek. Pre Galaxy J3 (2016) je to už deviate prvé miesto a z toho šieste v rade…

Aj tu sme sa dočkali dvoch čistokrvných novicov. Namiesto Galaxy S7 edge sa na osmičku vyšvihla osmička. Вы не понимаете, что я говорю? No, hovorím o tom, že na ôsme miesto sa dostal Samsung Galaxy S8. A hneď pod ním je ďalší nováčik, Huawei Nova Smart. Keď nie hore, tak aspoň dole sa vody mútia.

1. Samsung Galaxy J3 (2016)
2. Samsung Galaxy A3 (2017)
3. Samsung Galaxy A5 (2017)
4. Huawei P9 Lite
5. Maxcom MM320
6. Huawei P8 Lite
7. Huawei P10 Lite
8. Samsung Galaxy S8
9. Huawei Nova Smart
10. Apple iPhone 7 128 GB

Telekom

Ak vám nebolo jasné, čo tým chcel básnik (a ja) povedať… Čím? No ešte v úvode, keď som napísal, že: „Systémom 4 – 6 – 4 to priamočiaro berú staronoví lídri“. Tak som tým chcel povedať to, že štvrtýkrát v O2 (Samsung Galaxy J5 (2016)), šiestykrát v Orangei (Samsung Galaxy J3 (2016)) a štvrtýkrát v Telekome. Tu je teda opakovaným víťazom Lenovo K6.

Za to však pod ním sa rebríčkom prehnala búrka a premiešala poradie zhora nadol. Ako za starých dobrých „telekomáckych“ čias… 🙂 Tak napríklad. Minule druhý Galaxy A3 (2017) teraz spadol na ôsme miesto. Alebo v apríli štvrtý Huawei Y5 II vyskočil na striebornú priečku…

Navyše sme sa v Telekome dočkali najviac noviniek. Až troch. Najlepšie z nich si viedol Galaxy S8, ktorý ako skokan mesiaca vyletel na stupeň víťazov a pristál na ňom na bronzovej priečke. Nováčikom je tu tiež Lenovo C2. No najväčšiu pozornosť na seba púta niekto úplne iný.

Je síce na chvoste, to ale neznamená, že ho niekedy v budúcnosti (možno aj ružovej) neuvidíme na opačnom konci. Veď sa na to pozrite. Že Alcatel… Tak toto naše anály, ani kanály, ani Stoky nepamätajú. Či?

Tak už aj máj máme za sebou. A keď sa najbližšie pri tejto téme stretneme, bude leto a prázdniny s ním v plnom prúde. Nech vás však medzi tým neodnesie nejaký prúd nesprávnym smerom.

Tschüss!

1. Lenovo K6
2. Huawei Y5 II
3. Samsung Galaxy S8
4. Samsung Galaxy J3 (2016)
5. Lenovo A2010
6. Lenovo C2
7. Apple iPhone 7
8. Samsung Galaxy A3 (2017)
9. Huawei P9 Lite
10. Alcatel 2051X

ZdrojO2,Orange,Telekom

Komentáre k článku