Na svete je ďalší párty foťák, odfotíte s ním aj pohybom ruky!

Samsung predstavil nástupcu kompaktu MV800, ktorý ako prvý v portfóliu značky a možno aj na svete umožňoval prekopenie displeju smerom nahor o 180°. Pôvodný model však ničím iným nezaujal. Novinka však ponúkne ovládanie pohybom ruky či prepojenie so smartfónom a kopec iných softvérových vychytávok.

 Samsung MV900F

Na prvý pohľad úplne bežný kompakt s logom juhokórejskej značky. Zvláštnosť si všimne až bystré oko pri pohľade na jednu z bočných strán. displej je oddelený od ostatnej časti a nikde po kraji nie je kĺb (ako pri iných foťákoch s výklopným displejom). Kĺb je totiž na hornej strane. Vďaka nemu je 3,3-palcový WVGA (800 x 480 b.) AMOLED dotykový displej možné vyklopiť o 180° smerom nahor, tak, aby ste sa pri fotení videli.

Samsung MV900F

Okrem toho Samsung pridal modelu MV900F aj unikátnu funkciu – ovládanie pohybom Gesture Shot. Pri autoportrétovaní môžete pohybom ruky v smere hodinových ručičiek zoomovať, opačne zas odzoomovať, pohybom smerom hore spustíte samospúšť. Šikovné, no až pri teste uvidíme ako to bude fungovať v reáli. Novinkou je aj možnosť okamžitého zdieľania fotografií cez Wi-Fi. To už však v Samsungoch poznáme nejaký ten čas. Rovnako je dlhšie známe bezdrôtové zálohovanie či prepojenie so smartfónom.


 

PREČÍTAJTE SI: Samsung MV800 odfotí fotografiu z každého uhla

Zaujímavou vychytávakou je tzv. Motion Photo. MV900-ka nasníma niekoľko fotografií (napr. hojdajúce sa dieťa – viď. video vyššie), pričom označením určitej oblasti sa z nej stane pohyblivá časť, ostatná plocha fotky „zamrzne“. Ktovie aký formát to bude v počítači. Papierovo pozitívnou zmenou je aj nový BSI CMOS senzor s rozlíšením 16,3 MPx. Zaujímavý je aj nový objektív s logom Schneider-KREUZNACH 25-125 mm, teda 5x zoomom a svetelnosťou f/2,5 – f/6,3. Samozrejmosťou je aj Full HD video pri 30 fps a so stereo zvukom, SMART režim, množstvo efektov, vylepšení fotografií. Manuálne režimy by ste v takomto kompakte hľadali asi márne. Novinka by sa mala na trhu objaviť v priebehu augusta za cenu okolo 350 € v štyroch farbách – čiernej, červenej, striebornej a ružovej.

 Samsung MV900F

Foto: Samsung

Komentáre k článku