Mini Metro – trúfnete si organizovať sieť metra?

Ak máte pocit, že by ste zvládli zorganizovať MHD lepšie, ako aktuálne vedenie vo vašom meste, skúste si najprv hru Mini Metro. Budete kresliť trasy, kupovať vagóny a budovať tunely. A časom aj tak zlyháte.

https://youtu.be/Zbk_msu-iYI

V hre Mini Metro budete mať na starosti organizáciu siete metra, do ktorej neustále pribúdajú ďalšie stanice. S ďalšími stanicami pribúdajú cestujúci a vy musíte pridávať nové linky, vagóny a budovať ďalšie tunely cez rieky.

Pozrite siRollerCoaster Tycoon Classic – legendárny simulátor zábavných parkov je späť

To všetko znie jednoducho a jednoduché to z počiatku aj je. Skôr či neskôr sa ale na jednej zo staníc začne zberať priveľa ľudí a pokiaľ na nej čakajú pridlho, stanica skolabuje a hra končí.

Jediným riešením, ako udržať dopravu pod kontrolou, je postupne sieť metra rozširovať. Na konci každého týždňa dostanete k dispozícii nejaký spôsob, ako sieť rozšíriť. Väčšinou vám hra poskytne nové vagóny, ktoré rozšíria kapacitu metra.

Pozrite siSplashy Dots – pestrofarebná puzzle hra, ktorá z vás spraví umelca

V lepšom prípade získate aj nový vlak, ktorý môže jazdiť v opačnom smere. Z času na čas získate aj možnosť pridať novú linku, postaviť nový tunel alebo zvýšiť kapacitu stanice.

Siete sa rozširujú jednoduchým potiahnutím prstu od jednej stanice k druhej. Každá stanica je na mape zobrazená nejakým geometrickým tvarom. Ťahať čiary ale nemôžete len tak bez rozmýšľania.

Pozrite siGran Turismo – automobilová séria, ktorá je tu s nami už 20 rokov

Ak jedna linka bude musieť prechádzať cez priveľa staníc, nebude stíhať zbierať cestujúcich včas a niektorá zo staníc tak rýchlo skolabuje. Situáciu tiež komplikuje obmedzený počet tunelov, ktoré môžete postaviť.

Možno ste už pochopili, že zvládnuť organizáciu metra v tejto hre nie je možné. Vaším cieľom je iba udržať sieť funkčnú čo najviac dní a prepraviť čo najviac ľudí. Ku kolapsu ale skôr či neskôr dôjde.

Pozrite siPUSH – aj interdimenzionálne stláčanie tlačidiel môže byť zábavné

Ak chcete hrať bez starostí, môžete si zvoliť režim Endless, v ktorom ku kolapsu staníc. Ak sa naopak chcete pri hraní trochu zapotiť, môžete si zvoliť režim Extreme, v ktorom je upravovanie tratí zakázané.

Každý level je vytvorený (aspoň približne) podľa skutočných veľkomiest. Ak sa vám podarí dostať cez všetkých 19 miest, pustiť sa môžete do denných výziev. Každý deň hráte v inom meste a vaším cieľom je nahrať čo najvyššie skóre, ktoré sa zapíše do tabuľky.

Štúdiu Dinosaur Polo Club sa podarilo vytvoriť výbornú strategickú hru s jednoduchým vizuálom, vďaka ktorému je hra prístupná aj ľuďom, ktorý strategické hry neobľubujú. Ak si aj tak myslíte, že Mini Metro nie je nič pre vás, hru si môžete bezplatne vyskúšať na stránkach vývojárov. Plnú verziu nájdete za slušnú cenu v digitálnych obchodoch App Store, Google Play alebo Steam.

Mini Metro100%

Veľkosť:
116 MB
Platforma:
iOS 8.0 alebo vyšší, Android 4.1 a vyšší
Cena:
2,29 €

V hre Mini Metro sa budete musieť postarať o budovanie siete metra, do ktorej neustále pribúdajú nové stanice a ďalší cestujúci. Ako dlho vydržíte, než niektorá zo staníc skolabuje pod náporom cestujúcich?

Komentáre k článku