Microsoft Project Scorpio opäť odhalený o čosi viac

Microsoft cez Digital Foundry zverejnil ďalšie a konečne aj detailnejšie informácie o pripravovanej top-end hernej konzole s kódovým označením Project Scorpio. Čo teda táto tajuplná konzola ponúkne?

Na prvý pohľad sa nebude nijak výrazne líšiť od súčasného Xboxu One S. Nemá byť vybavená Kinect portom, no chýbať nebude 4K UHD Blu-ray mechanika, HDMI výstup či optický audio výstup.

Tá najväčšia novinka bude vo vnútri. Srdcom bude SoC vlastnej výroby s 8-jadrovým x86 procesorom taktovaným na 2,3 GHz (Xbox One má 8 Jaguar jadier s taktom 1,75 GHz). O grafiku sa bude starať 40 výpočtových jednotiek s taktom 1 172 MHz a výkonom 6 TFLOPs. 12 GB GDDR5 RAM pamäť bude taktovaná na 6,8 GHz. Vďaka tomu bude šírka pásma až 326 GB/s.

ZDROJ | Eurogamer

Pevný disk má mať 1 TB, pravdepodobne nie typu SSD. Aj napriek tomu bude výkonný hardvér schopný pracovať s hrami pri 4K UHD rozlíšení pri 60 fps ľavou zadnou. Samozrejme, potrebná bude kompatibilná TV. Ideálne aj s podporou HDR.

To sa týka hlavne nových titulov, no podľa Microsoftu sa zlepšenia dočkajú aj staršie tituly. Má ísť hlavne o lepšie fps, lepšie textúry či rýchlejšie načítavanie hier.

Samozrejmosťou bude aj podpora Dolby Atmos zvuku. Novinkou je však podpora formátu HRTF, ktorý má slúžiť pre Microsoft HoloLens. Project Scorpio totiž bude na rozdiel od predchodcu podporovať AR/VR.

Project Scorpio bude pritom predstavená svetu na výstave E3 už o niekoľko mesiacov. Podľa Digital Foundry by mohla byť cena konzoly okolo 500 dolárov.

ZDROJ | Microsoft

ZdrojEurogamer

Komentáre k článku