Microsoft postavil pre svojich zamestnancov kancelárie na strome

Viaceré výskumy poukazujú na prospešnosť trávenia času v prírode. Uvedomuje si to aj Microsoft a preto pre svojich zamestnancov postavil drevené domy na stromoch, kde nechýba elektrina a Wi-Fi.

Pozrite siApple Park – koľko investoval Apple do piatich najdrahších budov v komplexe?

Dokopy boli postavené tri drevené stavby, z ktorých dve sú otvorené priestory a tretím je uzavretá stavba určená na oddych alebo pracovné stretnutia. Jedna z otvorených terás je postavená na štýl domov v korunách stromov a upevnená je vo výške 3,5 metra nad zemou.

ZDROJ | Microsoft

Výstavbou Microsoft poveril Peta Nelsona, ktorého môžeme poznať z relácie „Treehouse Masters“, ktorú vysiela Animal Planet aj u nás. Samozrejme stále ide o pracovný priestor a tak nechýbajú elektrické zásuvky a Wi-Fi. V priestore sa nachádzajú aj hojdacie kreslá a plynový krb, ktorý priestoru dodáva útulnú atmosféru.

Pozrite siMicrosoft Outlook – legendárny mailový klient chce byť aj vo vašich telefónoch

Prístup do týchto outdoorových kancelárií majú aj invalidní zamestnanci vďaka prístupovým rampám. Hmatové plochy umožňujú zrakovo postihnutým zamestnancom jednoduchý pohyb. Nachádza sa tam aj jedáleň a barbecue reštaurácia, ktorá je umiestnená v prepravnom kontaineri. Tieto drevené stavby majú vydržať zhruba 20 rokov a môžu sa rozširovať podľa toho, ako budú stromy rásť.

ZDROJ | Microsoft

Microsoft využil, že sa jeho centrála nachádza priamo pri lese. Zamestnanci nemusia kvôli prírode nikam cestovať. Snahou Microsoftu je zamestnancom poskytnúť priestor, v ktorom by mohli načerpať kúsok energie a inšpirácie. To sa očividne podarilo aj na základe prvých ohlasov od zamestnancov, ktorí údajne dokázali v týchto priestoroch urobiť oveľa viac práce, ako zvyčajne.

ZdrojMicrosoft

Komentáre k článku