Microsoft kúpil LinkedIn za 26,2 miliardy dolárov

Americký gigant Microsoft oznámil akvizíciu pracovnej sociálnej siete LinkedIn za neuveriteľných 26,2 miliardy dolárov (cca 23,28 mld eur).

Jeff Weiner, súčasný CEO spoločnosti, bude šéfovať aj naďalej, spovedať sa bude jedine šéfovi Microsoftu, Satya Nadellovi.

Transakciu pritom schválili akcionári i zakladatelia LinkedInu, Jeff Weiner a Reid Hoffman (trojica na titulnej fotke).

Pozrite siZNAČKY | Microsoft – história softvérového giganta

LinkedIn je zároveň majiteľom úspešnej platformy Lynda.com, ktorá ponúka obrovské množstvo vzdelávacích on-line programov.

V súčasnosti má LinkedIn až 433 miliónov používateľov, mesačne ho navštívi 105 miliónov používateľov, z ktorých 60% je cez mobilné platformy.

Obchod by sa mal uzavrieť do konca roka, musia ho schváliť ešte tamojšie úrady. Obe spoločnosti tvrdia, že LinkedIn ostane aj po akvizícii samostatný a nezávislý.

LinkedIn
ZDROJ | LinkedIn

Pozrite siMicrosoft kúpil Skype za 6 mld. €

Nechcem byť zlý, ale jedna z posledných veľkých akvizícií Microsoftu, spoločnosť Nokia, postupne pod krídlami Microsoftu úplne zanikla, hoci teraz opäť ožíva ako nová spoločnosť.

Uvidíme, ako skončí LinkedIn, ktorý je v súčasnosti najväčšou sociálnou sieťou pre profesionálov. Microsoft však očakáva výrazný rast LinkedInu a služieb Microsoft Office 365 a Dynamics.

Práve vďaka kúpe sociálnej siete pre profesionálov sa dostane k miliónom nových potenciálnych klientov svojich služieb.

Pozrite siNokia sa vracia späť! Vyrábať bude smartfóny a tablety s Androidom

ZdrojMicrosoft

Komentáre k článku