Microsoft ide do boja s vlastnými tabletmi Surface!

Microsoft na pomerne tichej tlačovke veľkolepo predstavil unikátne tablety série Surface. Obe novinky sú si veľmi podobné, líšia sa len v detailoch, hoci dosť podstatných. Čo ponúknu?

 Microsoft Surface

Surface for Windows RT

Lacnejší, ľahší a jednoduchší. Aj tak by sa dal z rýchlika charakterizovať Surface tablet s operačným systémom Windows RT, teda akúsi prerábku Windows 8 pre procesory s architektúrou ARM. Novinka s horčíkovým telom s hrúbkou 9,3 mm a hmotnosťou 676 g bude osadená procesorom NVIDIA Tegra s presne nešpecifikovaným taktom. Rovnako nie je zatiaľ známa ani pamäť RAM. Známy je však netradičný 10,6-palcový LCD displej s rozlíšením slabších 1 366 x 768 bodov a krycím sklom Gorilla Glass a web kamerou nad ním. Z druhej strany by mal byť aj hlavný fotoaparát s momentálne neznámymi parametrami. Novinke nebude chýbať ani množstvo konektorov: USB 2.0, microHDMI, či microSDHC slot. Prekvapením je osadenie Wi-Fi modulu s 2×2 MIMO anténami pre ešte lepšie prijímanie signálu. Novinku bude poháňať 31,5 Wh batéria. Predávať sa bude v dvoch verziách – 32 a 64 GB za momentálne neznámu cenu. Na trhu by sa mal objaviť v priebehu jesene.

 Microsoft Surface

Obe novinky budú mať k dispozícii rôzne príslušenstvo. VaporMg Case & Stand ponúkne výklopnú časť zadnej časti pre postavenie na stôl. Zároveň bude k dispozícii štýlové kryty displeja Type Cover a Touch Cover s magnetickým úchytom (podobne ako Smar Cover od Apple), no s prekvapením v podobe plnohodnotnej QWERTY klávesnice – klasickej (Type Cover), alebo dotykovej (Touch Cover)!

PS: Nezdajú sa vám tie farby Type Cover rovnaké, aké používa istý fínsky výrobca telefónov?

 

Surface for Windows 8 Pro

Vybavenejší, no aj drahší a ťažší spolubojovník s dodatkom „Pro“ bude vážiť niečo vyše 900 gramov, no v jeho tele sa bude skrývať procesor Intel Core i5 (Ivy Bridge)! Kvôli nemu Surface tablet i pribral, hrúbka taktiež magnéziového tela stúpla na 13,5 mm, čo je už dosť. Lahôdkou bude Full HD displej s rovnako zvláštnou 10,6-palcovou uhlopriečkou. Prekvapením je použitie Mini DisplayPortu, no nechýba ani microSDHC slot, či USB 3.0. Keďže je novinka o čosi hrubšia, zmestilo sa do útrob aj viac pamäte. V predaji tak budú opäť dve verzie – 64 a 128 GB. Operačným systémom už nebude Windows RT, ale plnohodnotná verzia Windows 8. Takže aj na tento tablet si budeme musieť ešte nejaký ten mesiac počkať (vraj až 3 mesiace po uvedení Windows 8 na trh). Batéria bude našťastie silnejšia, ponúkne kapacitu 42 Wh. 2×2 MIMO anténa Wi-Fi modulu tiež nebude chýbať. Rovnako by nemali chýbať ani dva fotoaparáty. V prípade tohto Surface tabletu bude v ponuke príslušenstva aj kapacitný stylus!

 Microsoft Surface

Foto: Microsoft

Komentáre k článku