Mercedes chce so svojím infotainmentom nahradiť v aute smartfón

Infotainment systémy sú častokrát pomalé a komplikované, a to aj v drahších autách. Mercedes chce tento problém riešiť a dúfa, že v kabíne budete využívať smartfón už len menej.


I napriek tomu, že infotainment systémy sa stále zlepšujú, mnoho majiteľov sa stále radšej spoľahne na smartfón. Častokrát ho využívame pri hľadaní informácií, púšťaní hudby a dokonca aj telefonovaní. Či je to už zvykom alebo nedostatočným odladením automobilového softvéru, Mercedes sa chce sústrediť na jeho zlepšenie.

ZDROJ | Mercedes-Benz

Automobilka na vývoji nového systému Mercedes-Benz User Experience (MBUX) spolupracovala so spoločnosťou Nuance, ktorá sa zameriava na rozpoznávanie hovoreného slova. Vďaka tomu by komunikácia s autom nemusela pôsobiť umelo, pričom podporovaných bude už na začiatku 23 jazykov. Na oslovenie stačí používateľovi vysloviť slovo „Hey Mercedes“ a prístup má ku ovládaniu navigácie, klimatizácie, sedadiel či hudbe.

Pozrite siMercedes-Benz omladzuje interiér a vylepšuje výbavu Triedy A

Navyše bude vedieť MBUX poradiť aj pri prípadoch, ktoré sa netýkajú samotného auta. V prípade, že prídete napríklad do Barcelony a opýtate sa či si môžete obuť sandále, automobil vám odpovie na základe miestneho počasia. Ak vám je teplo, stačí to systému povedať a ten automaticky zníži teplotu. Nuance jednoducho kládol dôraz na to, aby sa používateľ cítil pri rozprávaní prirodzene.

ZDROJ | Mercedes-Benz

O hladké animácie by sa mal starať čip Parker od NVIDIA. Ten má mať dostatok výkonu na zobrazovanie 3D stavieb či detailných záberov ulíc.

Nový infotainment systém od automobilky Mercedes bude, ako je už v dnešnej dobe zvykom, pracovať aj s cloudom. To však neznamená, že pri strate signálu sa automaticky znemožní auto ovládať hlasom. Základné funkcie zostanú, dostupné nebudú len informácie, ktoré si vyžadujú internet.

ZDROJ | Mercedes-Benz

Nový MBUX sa prvýkrát v autách spoločnosti objaví už tento rok, konkrétne v sérii A-Class. Okrem nových funkcií zákazníka počká aj väčší displej či využitie rozšírenej reality pri navigovaní.

ZdrojMercedes

Komentáre k článku