Mercedes-Benz omladzuje interiér a vylepšuje výbavu Triedy A

Priemerný vek európskeho vodiča Mercedesu Triedy A je teraz o 13 rokov nižší ako pri predchádzajúcej konštrukčnej generácii. Mercedes-Benz omladzuje ďalej a predstavuje nový dizajn interiéru Triedy A.

ZDROJ | Mercedes-Benz

Nový interiér má ponúknuť až o desať percent lepší výhľad, umožní jednoduchšie nastupovanie cez zadné dvere či nakladanie do zväčšeného batožinového priestoru, ktorý v novej generácii poskytuje objem 370 litrov. O pár centimetrov väčší priestor získajú aj cestujúci a to konkrétne v oblasti hlavy, lakťov a pliec.

ZDROJ | Mercedes-Benz

Trieda A si prevezme to najlepšie z vyšších tried a tak sa môžeme tešiť na multifunkčný volant, ktorý pochádza z Triedy S. Z ďalších tried sa do „Áčka“ dostanú predné klimatizované sedadlá s masážnou funkciou a viackrivkovým dizajnom.

Interiér prezentuje moderný luxus na úrovni, aká ešte v tejto triede nebola dosiahnutá a zavádza používateľské rozhranie do digitálnej doby.

– Gorden Wagener, šéf dizajnu spoločnosti Daimler

Zemnou si prešla aj prístrojová doska, ktorá je horizontálne členená na dve časti. Vďaka rozdeleniu má horná časť pôsobiť, akoby sa vznášala pred prístrojovou doskou. K dispozícii bude aj náladové osvetlenie, ktoré má tento efekt umocniť.

Pozrite siMercedes-Benz má elektrickú dodávku eVito, príde aj eSprinter a eCitan

Osvetlenie poskytuje 64 rôznych farieb a desať náladových programov. Nový je aj širokouhlý kokpit, na ktorom po prvý krát nie je vrchné prekrytie.

ZDROJ | Mercedes-Benz

Mercedes zatiaľ neprezradil cenu novej generácie Triedy A. Aj keď ide stále o kompaktné auto so zameraním na mladšiu generáciu, očakávame jemné zvýšenie ceny. Napovedá tomu aj vyjadrenie Christopha Eberleina, produktového manažéra Mercedesu, podľa ktorého sa nová Trieda A sústredí viac na dizajn a vkus, než na cenu.

ZdrojMercedes,Autocar

Komentáre k článku