Loomo Go – hoverboard s umelou inteligenciou a vlastnou osobnosťou

Časy, kedy ste na pohyb Segweyu potrebovali človeka sa skončili. Firma Segway-Ninebot ukázala robota s osobnosťou Loomo Go, ktorého môžete využívať ako hoverboard, no dokáže toho ďaleko viac.

Ak využívate Loomo Go ako hoverboard a zoskočíte z neho, stane sa z neho malý robot, ktorý vás môže sledovať a fotiť vás, či sledovať okolie vášho domu. Vďaka vlastnej osobnosti vraj dokáže robot aj vtipkovať.

Keďže má Loomo Go zabudovaný GPS, vie sa pohybovať po konkrétnych trasách. Zároveň vie robot čítať aj priestor, takže by sa nemal zaseknúť o stenu.

Pozrite siČo je to hoverboard, približovadlo 21. storočia?

Keďže Loomo disponuje aj priestorom na uloženie tovaru, dá sa využívať na nosenie nákupu či expedíciu balíku v meste. Loomo Go beží na operačnom systéme Android a o čipy sa stará Intel. Okrem týchto funkcií môžete za robota pripojiť malý návesný vozík na prepravu tovaru. Pomocou smartfónu a kódu môže otvoriť zásielku iba konkrétny človek.

ZDROJ | Segway Ninebot

Cieľom tohto zaujímavého konceptu je vytvoriť cenovo najprístupnejšieho zásielkového robota na svete. Veríme, že informácií o Loomo Go bude len pribúdať a že sa raz tohto konceptu dočkáme aj v reálnom živote.

Zdrojsegwayrobotics

Komentáre k článku