Zahrajte si počítačové hry na Androide vďaka LiquidSky

Akúkoľvek počítačovú hru si už môžete zahrať aj na mobile či tablete. Služba LiquidSky prináša cloudové hranie na zariadenia so systémom Android.

Cloudové hranie každým rokom rastie a to aj vďaka zrýchľovaniu internetu po celom svete. Výhoda LiquidSky oproti konkurencii spočíva v neobmedzenej knižnici hier. V službe LiquidSky si môžete zahrať akúkoľvek počítačovú hru, ktorú už vlastníte v niektorej službe ako napríklad Steam, Origin, GOG.com a podobne. Po klientovi pre Windows tak prichádza aj aplikácia pre Android.

ZDROJ | LiquidSky

Na hranie vám bude stačiť internet s rýchlosťou aspoň 5 Mbit/s, ideálne však aspoň 20 Mbit/s. Technicky by teda streamovanie malo fungovať aj cez LTE. Do úvahy treba brať odozvu, ktorá záleží od vášho internetového pripojenia a vzdialenosti od najbližšieho serveru. Pre Slovensko je najbližší server vo Frankfurte.

Hrať počítačové hry na dotykovom displeji však nie je najpohodlnejšie, preto je odporúčané používať niektorý z podporovaných ovládačov. Fungovať by mali všetky ovládače, ktoré podporujú Android ale aj ovládač od Xbox One či Dualshock ovládač od PlayStationu.

ZDROJ | LiquidSky

Aplikácia je stále v beta verzii, takže treba počítať s občasnými problémami. Ak si chcete službu LiquidSky vyskúšať, musíte si buď zakúpiť SkyCredits, alebo počkať vo fronte na bezplatné hranie aj niekoľko týždňov. Najlacnejší kredit stojí 9,99 dolárov a vydrží vám približne na 25 hodín hrania.

Ako sa cloudové hranie uchytí, ukáže až čas. Ak sa podarí eliminovať vysokú odozvu a zlepší sa pokrytie rýchleho internetu, môže to byť budúcnosť hrania hier.

Pozrite siNVIDIA Geforce Now: už nepotrebujete výkonný hardvér na náročné hry

ZdrojLiquidSky

Komentáre k článku