LG ukázalo 4 mm hrubú OLED TV! Boli sme pri tom…

Prvé oficiálne zmienky o OLED televízii od LG  sa objavili už na začiatku roka, konkrétne v Las Vegas na výstave CES. V Monaku LG vyložilo všetky karty na stôl a televíziu sme videli aj na vlastné oči. A načo sa teda môžeme tešiť? Krásne, až neuveriteľne tenké telo, štýlový dizajn, vynikajúci kontrast a živosť obrazu. OLED je aj podľa nás istou budúcnosťou televízií. Hoci ju čoskoro nájdete čoskoro v predaji aj v slovenských obchodoch, kúpia si ju zatiaľ len „vyvolení“. Pozrite sa na cenu nižšie.

LG OLED TV

Doba tenkých OLED televízií prichádza

Technológia OLED (organic light-emitting diode) prinesie do sveta televízií zásadné zmeny. Najväčšími rozdielmi bude frekvencia obrazu v rádoch desiatok tisícok HZ, omnoho „živší“ kontrast, výborné pozorovacie uhly alebo aj samotná hrúbka obrazoviek. Panely OLED totiž nepotrebujú žiadne podsvietenie.

LG OLED TV

LG si skutočne dalo záležať a dokonalom dojme. Tlačovú konferenciu moderoval David Coulthard a ako hostia boli pozvaní režisér Jean-Jacques Annaud, modelka Gemma Sanderson a ďalší súčasný pilot F1 Sebastian Vettel. V určitých chvíľach sa zdalo, že vlastne nová televízia OLED hrá až druhé husle.

LG OLED TV

(zľava: Sebastian Vettel, Jean Jacques Annauda a Gemma Sandrson)

Technologcká špička

Predstavená televízia LG 55EM960V patrí s 55″ uhlopriečkou k najväčším predstaveným OLED TV. Namiesto troch základných farieb pixelov (RGB) využíva až štyri. Spolu s červenou, zelenou a modrou je k dispozícií aj biela farba (WRGB). Vidieť len 4 mm hrubú televíziu s 1 mm rámikom na vlastné oči je skutočne zážitok. OLED TV však schudla aj na hmotnosti, tá je tesne pod 10 kilogramov. Rozlíšenie obrazovky je štandardne Full HD (1 920 x 1 080 bodov). Samozrejmosťou je aj podpora Smart TV alebo 3D, avšak nie s aktívnymi okuliarmi, ale s pasívnym charakterom, tzv Cinema 3D.

LG OLED TV

Naživo vyzerá obraz na televízií skvele a pôsobí priam až živým dojmom. Podanie čiernej farby je bezkonkurenčné, myslíme, že aj plazmové televízie majú čo dohánať (alebo už nikdy nedoženú?). Prepojiteľné konektory budú pochopiteľne na hrúbku televízie umiestnené v podstavci. Čo dodať? Už aby ju niekto z nás mal vo svojej obývačke! Nuž s tým môže byť malý problém. Cenová kategória je stanovená v závislosti od použitej novej technológie. Konečná suma za televíziu bude približne 8 000 až 10 000 € s DPH. Pre spoločnosť LG je segment OLED televízií nesmierne dôležitý, dokonca chce, aby sa OLED TV stalo synonymom pre LG, ako v minulých rokoch Nokia znamenala mobilný telefón.

LG OLED TV

Za pozvanie redaktora TECHBOX na výnimočné predstavenie LG OLED TV v Monaku ďakujeme spoločnosti LG.

Foto: Techbox

Komentáre k článku