LG Gram (2018) – Ultrabook s 22-hodinovou výdržou?

Po tom, ako Samsung poodhalil svoje Ultrabooky pre budúci rok sa pridáva aj LG. Ten ponúkne s LG Gram hlavne poriadne dlhú výdrž batérie.

CES konferencia je už o mesiac a s ňou prichádza aj množstvo nových zariadení. LG si tento fakt uvedomuje a notebooky LG Gram preto prináša na trh o niečo skôr, aby tak nezapadli prachom.

Pozrite siNová séria LG Gram sľubuje výdrž až 24 hodín na jedno nabitie

Podobne ako predošlé generácie série Gram aj tá najnovšia si za úlohu kladie hlavne kompaktné rozmery, dostatok výkonu a nízku váhu. Tá sa má pohybovať na úrovni 965 až 1 095 gramoch, poteší aj vojenský štandard MIL-STD 810G, ktorý by mal predstavovať vyššiu odolnosť.

LG Gram bude predávaný v troch veľkostiach, a to 13,3, 14 a 15,6 palcov. Všetky budú obsahovať ôsmu generáciu Intel Core procesorov, líšiť sa budú len v číselnom označení i5 alebo i7. Nebude chýbať ani SSD úložisko, LG ale bližšie detaily neponúklo. Dozvedeli sme sa však, že notebook ponúkne aj slot pre druhý SSD disk. Chýbať nemá ani možnosť dotykovej obrazovky či čítačky odtlačkov prstov.

ZDROJ | LG

Najväčším lákadlom ale bude batéria. Tá sa má pochopiteľne líšiť v závislosti od veľkosti uhlopriečky. 13,3-palcový model by mal vydržať najdlhšie, presnejšie 22,5 hodiny. 14-palcový variant má ponúknuť funkcionalitu po dobu 21,5 hodiny, zatiaľ čo najväčší 15,6-palcový súrodenec by mal postačovať na 19 hodín práce. Batéria má vo všetkých prípadoch kapacitu 72 Wh. Pri udávaných číslach sa však ako zdroj uvádza test starý už takmer štyri roky, na reálne výsledky si tak budeme musieť počkať.

Všetky ďalšie detaily budú zverejnené na výstave CES, ktorá sa bude konať 9-12. januára. Už teraz ale môžeme vidieť, akým trendom sa budú budúcoročné Ultrabooky poberať.

ZdrojLG

Komentáre k článku