Lexus LC – Zamiloval som sa už po prvom dotyku

Naozaj nie je lepšie miesto pre vyskúšanie si športového modelu auta, ako je pretekárska dráha. Lexus to vie a preto nás k uvedeniu nového Lexusu LC na európsky trh rovno na jednu zobral.

Samozrejme na pretekársku dráhu patrí aj poriadne auto. V našom prípade to nebolo žiadne iné auto, ako nový športový model Lexus LC. Stalo sa tak počas už štvrtého ročníka Lexus Driving Emotions 2017. Toto stretnutie pravidelne Lexus využíva na to, aby novinárom a zákazníkom ukázal svoje najhorúcejšie želiezka v ohni.

A musím uznať, že akcia sa automobilke podarila doslova na jednotku. Žiadne statické ukážky noviniek v portfóliu, žiadne dlhosiahle prednášky o tom, ako vznikal každý jeden záhyb a technologické riešenia na danom aute. Akcia Lexus Driving Emotions 2017 to má predsa už vo svojom názve. Nie je o statike, ale emóciách z jazdy a tak tomu aj bolo.

Samotná akcia bola rozdelená do niekoľkých samostatných blokov, ktoré vždy prezentovali jednotlivé časti, alebo asistenčné systémy v jednotlivých modeloch výrobcu.

Samozrejme najväčšiu pozornosť vzbudzovala časť s názvom Time Attack, kde si zúčastnení mali možnosť vyskúšať možnosti nového Lexusu LC priamo na okruhu. Pod dohľadom inštruktorov si totiž každý záujemca mohol v plnom nasadení vyskúšať túto horúcu novinku.

Aj keď najväčší záujem samozrejme vzbudzovala verzia Lexus LC 500, ktorá je poháňaná 5,0 litrovým osemvalcovým motorom s výkonom 351 kW / 477 k. Na okruhu sme si tak na vlastnej koži vyskúšali nielen brutálne zrýchlenie z 0 na 100 km/h, ktoré činí 4,5 sekundy.

Veľkú pozornosť si však zaslúžil aj model Lexus LC 500h, ktorý kombinuje motor V6 s objemom 3,5 litra a viacstupňový hybridný systém. Aj keď na okruhu bola výrobcom udávaná spotreba na úrovni 6,4 l/100km nedosiahnuteľná, hybrid vzbudzuje rovnakú dávku emócií, ako čisto benzínový model.

Prvý čas na okruhu stanovil známy poľský pretekár Kuba Przygoński a zúčastnení mali za úlohu tento čas prekonať, prípadne sa k nemu čo najviac priblížiť. Aj keď sme sa snažili všemocne, do prvej trojky sme sa neprebojovali. Zážitok to bol však viac ako úžasný.

ZDROJ | Lexus

Rovnaký motor ako nový Lexus LC 500 nájdete aj v kompaktnom sedane Lexus RC F. A ako využiť toto premotorované auto? Jednou z možností sú preteky na štvrť míle, ktoré sa konali vždy na dvoch rovnakých vozidlách. O úspechu teda rozhodovala najmä reakčná doba vodiča každého auta.

Lexus Game View bola aktivita, z ktorej nám bolo úprimne nevoľno. Veď si sami predstavte situáciu, keď vám nepriehľadnou fóliou zalepia na Lexuse NX všetky okná a namiesto čelného okna máte len obrovský monitor.

Ten zobrazoval obraz z kamery umiestnenej nad vozidlom samotným. Pri jazde v teréne sme sa tak museli spoliehať len na tento obraz. Aj keď to bola veľká zábava, žalúdok si myslel niečo iné a po prvej jazde sme sa radšej presunuli na iné miesto.

Pozrite siLexus Model LS+ je vlajkový koncept s podporou autonómnej jazdy

Samozrejme okrem rýchlosti a obratnosti prezentoval Lexus aj bezpečnosť o ktorú sa v prípade vozidiel tejto značky stará napríklad systém AVS. Ten si svoje uplatnenie nájde pri prudkej zmene smeru jazdy.

Situácia, ktorá môže nastať pri každej jazde, keď sa vám na vozovke nečakané objaví prekážka. Lexus RX však aj takúto situáciu zvládol doslova na jednotku.

ZDROJ | Lexus

Rovnaký model, teda Lexus RX, ako aj jeho menšieho súrodenca v podobe modelu Lexus NX sme okrem spevnených ciest v okolí okruhu Silesia Ring zobrali aj do okolitých lesov.

Na poľných cestách sme tak mali možnosť preveriť si kvalitu odpruženia v spomínaných modeloch automobilky. Samotný výlet mimo spevnenú scénu prechádzal aj cez vojenský obvod poľskej armády.

Výlet mimo asfalt sme tak ukončili scénou, ako z akčného filmu a to vrátane streľby, naháňačky a úteku na novom Lexuse LC.

Môžeme smelo povedať, že Lexus teda skutočne vie, ako počas novinárskej akcie zaujať. Lexus Driving Emotions 2017 je akcia, ktorá v nás skutočne zanechala množstvo emócií, tak ako vo vás nával pozitívnych emócií zanechá aj nový Lexus LC.

Komentáre k článku