Lenovo Yoga: Ultrabook skrížený s tabletom vyzerá výborne

Predstavený koncept od Lenova vzbudil na výstave CES 2012 nemalú pozornosť. Úžasne tenké telo s 13,3″ a dotykovou obrazovkou, ktorá sa  navyše dokáže pretočiť o 360° by si prial nejeden nadšenej IT techniky. Použiteľnosť zariadenia navršuje Windows 8. Ten je výborne pripravený pre bežné ale aj dotykové rozhranie.

Lenovo Yoga

Tablet či ultrabook?

Na prvý pohľad obyčajný notebook, ktorý pohodlne zvládne bežné pracovné úkony sa v zápätí môže premeniť na tablet. Hliníkové šasi chrániace rozmerný touchpad, štandardnú klávesnicou a dotykovú obrazovku vyzerajá výborne a elegantne. Lenovo Ideapad Yoga, taktiež známe pod modelovým označením U300S, disponuje patentovanou konštrukciou, ktorá dovolí otočiť obrazovku o 360°. Jej uhlopriečka dosahuje 13,3″ a rozlíšenie 1 600 x 900 bodov. LCD displej dotyk rozoznáva na základe kapacitnej technológie. „Pod kapotou“ sa skrýva nešpecifikovaný procesor od značky Intel, 8 GB RAM a úložný priestor s kapacitou 256 GB, samozrejme na SSD disku.

Lenovo Yoga

Windows 8 na scéne

Z hardvérovej výbavy zatiaľ Lenovo viac neprezradilo. Hrúbka Yogy dosahuje len 16,9 mm a hmotnosť 1,47 kg. Síce po premene nebude najľahší a ani najtenší tablet, svojmu účelu môže poslúžiť dokonale. Po preklopení obrazovky sa automaticky deaktivuje klávesnica s touchpadom, aby sa zabránilo nechceným reakciám. Na trh by sa mal dostať tento rok už s operačným systémom Windows 8. Užívateľské prostredie Metro spolu s kombináciou štandardného rozhrania tvorí ideálny operačný systém pre Lenovo Yoga. Tomuto sa hovorí notebook (či ultrabook?) na prácu i zábavu! Cena by mala štartovať na hranici 1 200 USD (približne 940 €).

Lenovo Yoga

Foto: Lenovo

Lenovoonline.sk

Komentáre k článku