Lenovo Flex 11 – dostupný 2v1 chromebook s prekvapeniami

Čínska spoločnosť Lenovo už dávno nie je žiadnym nováčikom. Potvrdzuje to aj hybridným 2v1 Lenovo Flex 11, ktorý ponúka dlhú výdrž, dostatočný výkon a príjemnú cenu.

ZDROJ | Lenovo

Novinka, ako aj ostatné Chromebooky, bude mieriť hlavne do škôl. To ale bežnému spotrebiteľovi nebráni jeden si zaobstarať. Na Slovensku sú niektoré modely stále nedostupné, no internetové obchody sa snažia.

Lenovo Flex 11 je teda ďalším „jednoduchším“ notebookom od spoločnosti. V jeho vnútri tiká štvor-jadrový ARM procesor s taktom 2,1 GHz. Dopĺňať ho budú 4 GB operačnej pamäte RAM.

ZDROJ | Lenovo

Používateľovi sa bude pozerať na 11,6-palcový IPS panel s už podpriemerným 1366 x 768, ktoré by si ale na tak malej uhlopriečke stále malo plniť svoju úlohu dobre. Displej je tiež dotykový, to využijete napríklad v tabletovom móde. Inak je možné obrazovku otočiť o marketingových 360°. Vpredu ešte sídli HD webkamera.

Okrem toho, že hybrid váži len 1,3 kilogramu sa tiež myslelo na odolnosť. Zvládnuť by mal pád z výšky 75 centimetrov a problém mu nebude robiť ani poliata klávesnica, a to konkrétne 330 mililitrov.

Pozrite siHP Chromebook x360 11 G1 má už i svoju školskú edíciu

Hlavnou devízou alebo nevýhodou Chromebookov je ich prepojenie so službami Google. Konkrétne čerpá aplikácie z Google Play. Spustiť tu preto môžete Asphalt 8, Angry Birds, ale i Evernote či Slack. To v tomto prípade môže byť pre niekoho prínosom, ide teda o akýsi notebook s androidom.

ZDROJ | Lenovo

Diskutovanou témou bude určite batéria. Tá má v novinke Lenovo Flex 11 vydržať údajne až 10 hodín. Na reálnu výdrž však budeme zvedaví.

Z hľadiska portov tu nechýba nič. Nachádza sa tu HDMI, 3.0 USB, ale i slot na SD karty. Nezabudlo sa ani na najnovší USB-C port či 3,5 mm jack.

Pozrite siLenovo Yoga 910 – výkonný hybrid s 4K Ultra HD displejom

Ak vás tento 2v1 hybrid zaujal, objednať ho je možné už tento mesiac, a to zatiaľ len v Amerike. Tam jeho cena začína na hranici 279 amerických dolárov. Ak by stál podobne i v eurách, stále by nešlo o zlú kúpu, čo poviete?

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojLenovo

Komentáre k článku