Lair Defense Dungeon: tower defense naruby

Žáner tower defense je veľmi populárny medzi hráčmi i medzi vývojármi v Android komunite. Lair Defense: Dungeon je zvláštny tým, že v hlavnej úlohe sú draci a ľudia zohrávajú rolu nepriateľov.

Lair Defense: Dungeon

Pravdu povediac, na hrateľnosť a zábavu to nemá asi žiadny vplyv. Bežnému hráčovi je totiž jedno, či idú proti nemu zombíci, mimozemšťania alebo ľudia, hlavne ich poraziť. Princíp hry je tradičný – nastavať na voľné miesta drakov, vhodne ich kombinovať a upgradovať, aby nepriatelia neprenikli cez obranný voj a neukoristili chránené dračie vajcia. K dispozícii sú tri druhy drakov: ohnivý, ľadový a jedovatý. Prvý vyniká hrubou silou, druhý nepriateľov dokáže zmraziť a teda zastaviť, zásah od tretieho pôsobí dlhšie. Aspekty všetkých troch druhov môžete postupne zlepšovať za peniaze získané porážaním jednotlivých nepriateľov. Tí sa mimochodom vyvíjajú tiež – od jednoduchých vojačikov až po nebezpečných mágov.

Lair Defense: Dungeon

Nechýbajú samozrejme ani superzbrane, no ich obnovovanie trvá pomerne dlho. Aj ich silu a účinnosť môžete natrvalo zlepšiť po dokončení úrovne. Ak už sa v tomto žánri vyznáte a máte prepracovanú stratégiu, hra vás aj tak nebude nudiť – môžete ju kedykoľvek zrýchliť. Celkovo Lair Defense: Dungeon nepatrí k najľahším, zato určite k lepším hrám svojho druhu.

Link na stiahnutie v Google Play

 

Aplikácie boli otestované na smartfóne Samsung Galaxy W.

Foto: Google Play

Komentáre k článku