Ktorý telefón je najodolnejší a ktorý najľahšie opraviteľný?

Pri výbere nového mobilného telefónu, rovnako, ako pri iných produktoch, zohrávajú úlohu viaceré faktory. Medzi tie, ktoré náš výber najviac ovplyvňujú, patrí cena, dizajn… Menej sa však zamýšľame nad tým, aká je odolnosť či opraviteľnosť toho-ktorého mobilu, respektíve, koľko zapatíme za jeho prípadnú opravu.

ZDROJ | YouTube/JerryRigEverything

recenziaNokia 6 – stredná trieda s výzorom high-endu

https://www.youtube.com/watch?v=_5aXkW0EFRI

Populárny YouTuber JerryRigEverything je známy svojimi testami odolnosti (durability) a opraviteľnosti mobilných telefónov. Ako mnohí iní, aj on sumarizuje uplynulý rok 2017, v priebehu ktorého mu opäť prešlo rukami množstvo telefónov. Na základe toho vyhodnotil, ktorý z nich je najodolnejší a naopak, najmenej odolný a ktorý telefón je najľahšie opraviteľný.

ZDROJ | YouTube/JerryRigEverything

Ako najlepší mobilný telefón, čo sa týka odolnosti, Jerry označil smartfón Nokia 6. Na opačnom konci tohto rebríčka sa ocitol HTC U11 s veľmi ľahko zničiteľným displejom. Titul „Najľahšie opraviteľný telefón“ si vyslúžil Google Pixel 2.

Pozrite siGoogle predstavil Pixel 2 a Pixel 2 XL, takto vyzerá ideálny Android telefón

ZDROJ | YouTube/JerryRigEverything

recenziaApple iPhone X – Aj malý šašo zahrá veľké divadlo

Jerry v tejto súvislosti dôrazne skritizoval Apple a jeho tohtoročné smartfóny iPhone 8, iPhone 8 Plus a iPhone X kvôli ich sklenej zadnej strane a veľmi drahej oprave. Pre porovnanie uviedol, že výmena zadného skla u LG V30 stojí 15 $, avšak u iPhonoch sú to stovky dolárov (iPhone 8 – 350 $, iPhone 8 Plus – 399 $, iPhone X 549 $)…

Pozrite siApple iPhone X nie je veľmi odolný, ceny za opravy sú astronomické

ZDROJ | YouTube/JerryRigEverything

Pozrite siApple iPhone X – Kde súdruhovia urobili chybu?

V záverečnom hodnotení Jerry označil BlackBerry KeyONE ako „Most Improved Phone of 2017“, teda telefón, ktorý sa najviac zlepšil, resp. zdokonalil. Toto hodnotenie si vyslúžil za to, že na prvý Jerryho test odolnosti, kedy sa displej oddelil od tela, a sťažnosti zákazníkov výrobca zareagoval tak, že upravil a spevnil telefón a zákazníkom, ktorí BlackBerry KeyONE už mali, zabezpečil opravu.

recenziaBlackBerry KeyONE – Veľký návrat hardvérovej klávesnice?

ZDROJ | YouTube/JerryRigEverything

Pozrite siHTC U Ultra má 2 displeje, Snapdragon 821 a sklenené telo

„Most Innovative Phone of 2017“, teda najinovatívnejším telefónom sa stal HTC U Ultra v špeciálnej edícii so zafírovým sklom. Hoci tu boli aj ďalší dvaja kandidáti, a to Razer Phone so 120 Hz displejom a Essential Phone s telom z kombinácie keramiky a titánu. A prečo práve HTC U Ultra Sapphire Edition? Pre toto…

https://www.youtube.com/watch?v=yvlYOOLmxgw
ZDROJ | YouTube/JerryRigEverything

No a ktorý mobilný telefón za rok 2017 označil JerryRigEverything za „Best Budget Phone“, teda dalo by sa povedať, že najvýhodnejší telefón v pomere k jeho výkonu? Je ním OnePlus 5T. Hoci aj celý rad smartfónov Nokia, obzvlášť Nokia 2, ktorá veľmi dobre obstála v teste odolnosti, tiež stála Jerrymu za zmienku.

Pozrite siOnePlus 5T – nový top-end za slušnú cenu s 18:9 displejom

ZDROJ | YouTube/JerryRigEverything

Hoci sme vám toho prezradili celkom dosť, nie však úpne všetko. Preto si pozrite celé video „Smartphone DURABILITY Awards 2017!“ YouTubera JerryRigEverything.

https://www.youtube.com/watch?v=Uvh3v1BkJ-A

Tak, a podľa čoho si budete vyberať svoj najnovší telefón teraz?

ZdrojJerryRigEverything

Komentáre k článku