Kolibree Ara – inteligentná kefka namiesto zubného lekára

Konferencia CES bola tento rok veľmi bohatá na rôzne novinky, ktoré obohatia domácnosť. Inteligentnú kefku sme ale nespozorovali. Kolibree Ara ňou však je.

Sedíte len tak niekedy pri počítači či telefóne, prechádzate stránkami TECHBOXu a rozmýšľate, kam všade ešte výrobcovia napchajú nejakú elektroniku, nebodaj umelú inteligenciu? Kefku si z tohto zoznamu môžete vyčiarknuť.

Pozrite siBagel – smart meter uspel na Kickstarteri

Všetky podstatné súčiastky sú uložené v tele kefky. Samotné AI a zhromažďovanie údajov má na starosti šetrný procesor. Jednou z výhod tohto čipu je, že aplikácia, ktorá je ku kefke nemusí byť po celý čas umývania zubov otvorená.

kolibree-ara
ZDROJ | Kolibree

Kefka si zapamätá, ako si jej používateľ umýval svoj chrup s pomocou mnohých senzorov, akými sú napríklad akcelerometer a gyroskop a následne mu informácie premietne v aplikácii pri najbližšom pripojení. Pripojenie prebieha pomocou Bluetooth vo verzii 4.0. Výsledky môžete dostávať hneď, takisto je dostupný celotýždenný sumár.

kolibree-ara-3
ZDROJ | Kolibree

V prípade, že si zuby majiteľ neumýva poriadne, umelá inteligencia mu s týmto neduhom pomôže. Ja osobne by som privítal i funkciu pripomienky, napríklad pri balení kefky na dovolenku, to sa však nekoná.

kolibree-ara-2
ZDROJ | Kolibree

Žijeme v prechodnej dobe, kedy sa umelá inteligencia dostáva do každého kúta nášho života. Na tom by ešte nebolo nič zlé, no keď začnú byť i smart kefky inteligentnejšie ako niektorí ľudia, prestane nám byť všetko jedno.

Pozrite siiRobot Roomba 880 po vyše pol roku fungovania v domácnosti

Kolibree Ara je teraz dostupná na predobjednanie za cenu 79 € do konca februára. Potom bude stáť 129 €.

ZdrojKolibree

Komentáre k článku