Klocki – logická hra plná originality

Logické hry sú pre telefóny ako stvorené a hra klocki je dobrým príkladom, že aj v tomto žánri sa ešte dajú vymyslieť originálne mechaniky, ktoré vám potrápia hlavu.

https://youtu.be/f22wyWoXiMY

Základnou mechanikou hry klocki je presúvanie, otáčanie či stláčanie blokov, ktoré musíte usporiadať do správneho vzorca. Na konci každého levelu sa vám musia všetky čiary uzavrieť a všetky tlačidlá a vzorce rozsvietiť. Ak stále nerozumiete, nerobte si vrásky. Klocki je svojská hra, ktorú si jednoducho musíte vyskúšať a postupným prechádzaním levelov sa vám všetky mechaniky v hre dostanú pod kožu.

Práve mechaník je v hre hneď niekoľko. V prvom leveli začnete presúvaním blokov tak, aby ste uzatvorili čiaru. Neskôr sa k tomu pridajú čierne bloky, ktoré svietia len v prípade, že v ich okolí nie je iný čierny blok.

Po tom, čo sa tieto mechaniky skombinujú, do hry nastúpia otočné plochy a bloky, nové druhy čiar a podobne. V pokročilých leveloch sa všetky mechaniky skombinujú a vám bude chvíľu trvať, kým tú kombináciu spracujete.

Pozrite siMini Metro – trúfnete si organizovať sieť metra?

Klocki ale nie je prehnane náročná hra. Jej obťažnosť je perfektne vybalansovaná tak, aby ste ju nevypli od frustrácie ale zároveň aby nebol postup príliš jednoduchý. Hra sa ale aj tak dá prejsť za jedno dlhšie posedenie, keďže obsahuje približne 80 levelov. Je to škoda, pretože rôznorodosť levelov si ani nestihnete poriadne užiť a zrazu ste na konci hry.

Cena 1,09 € za verziu pre iOS, respektíve 0,99 € za Android verziu je primeraná dĺžke hry. Ak vás klocki chytí, určite skúste aj hru PUSH od rovnakého tvorcu, ktorá si v našej recenzii odniesla hodnotenie 90%. Táto a ďalšie hry od Macieja Targoniho sú si podobné a niektoré mechaniky si aj vzájomne požičiavajú.

klocki90%

Platforma:
iOS 8.0 alebo vyšší, Android 4.1 a vyšší
Cena:
1,09 €

Klocki je logická hra, ktorá prekvitá originálnymi mechanikami, ktoré potrápia váš mozog. To všetko je zasadené do pekného vizuálu s dobrým ovládaním.

Komentáre k článku