Klasické notebooky nevyhynuli, Samsung predstavuje dva

Zdá sa, že takmer každý výrobca notebookov si „prisvojil“ jednu prémiovú značku audio zariadení. Asus spolupracuje s Bang & Olufsen a Harman Kardon, HP s Beats Audio a Samsung má JBL. Skvelý zvuk je v móde nie len u mobilných telefónov. Doménou nového piateho radu bude multimediálny výkon, inak povedané slušná grafická karta a procesory Intel tretej generácie.

Samsung 5 série 550P

Samsung 5 série 550P bude vyrábaný v dvoch veľkostiach, s 15,6″ obrazovkou a 17″ obrazovkou. Na Full HD rozlíšenie však treba v základných modeloch zabudnúť. Dizajn nezahŕňa kompaktné telo ultrabookov, ale klasické „poriadne“ šasi notebookov s hrúbkou približne 3 centimetre s hmotnosťou 2,5 až 3 kilogramy. Síce je konštrukcia tvorená výhradne plastom, novým prírastkom v rodine elegantný vzhľad nechýba. Značkový 2.1 kanálový audio systém JBL s integrovaným. „Max Bass Boost“ subwooferom by mal podávať nadpriemerné výkony. Klávesnici nechýba numerická časť, avšak podsvietenie áno.

Samsung 5 séria 550P

Procesory Intel Ivy Bridge si pomaly nachádzajú svoje miesta v notebookoch a počítačoch. Konkrétne 15″ model obsahuje Core i5 s frekvenciou 2,6 GHz a väčší 17″ má vo svojom vnútri štvorjadrový Core i7 s taktom 2,30 GHz. Napriek tomu, že celková hardvérová výbava nevyzerá vôbec zle, LCD displeje nebudú práve chvályhodnou položkou. Menší z dvojice notebookov obsahuje starý, zaužívaný štandard 1 366 x 768 bodov a väčší model 1 600 x 900 bodov. Za príplatok by malo byť k dispozícii i Full HD rozlíšenie. Primárna grafiká karta je, samozrejme, dedikovaná. Zastupuje ju NVIDIA GeForce GT 650M s 2 GB pamäte a technológiou Optimus. Operačná pamäť RAM môže dosahovať 8 GB DDR3. Pre ukladanie vašich dát bude slúžiť dvojica pevných diskov s celkovou kapacitou 2 TB. Vstavaná optická mechanika si poradí aj s Blu-ray diskami. Bezdrôtové pripojenia Wi-Fi alebo Bluetooth 4.0 sú samozrejmosťou. O rôznorodosť konektorov nebude núdza. Samsung 550P bude obsahovať USB 2.0, USB 3.0, Ethernet, HDMI, VGA a 3,5 mm porty pre slúchadlá a mikrofón. Oba modely budú dostupné od mája 2012. Cena za 15,6″ notebook odštartuje na 900 € a 17″ Samsung sa bude predávať od 1 270 €.

Samsung 5 séria 550P

Foto: Samsung

Komentáre k článku