KingSoft Office: moderný editor dokumentov zdarma

Nie je to tak dávno, čo sme sa na našich stránkach úprimne tešili, že konečne existuje pre Android kancelársky balík, ktorý zadarmo umožňuje (na rozdiel od mnohých iných) nielen prehliadať, ale aj vytvárať a editovať dokumenty. Našli sme však minimálne jeden ďalší takýto program.

KingSoft Office Free

Kingsoft Office Free navyše nielen vyzerá lepšie, ale taký skutočne aj je. Jeho hlavnými zbraňami (okrem nulovej ceny) sú nádherné grafické prostredie a bohatá paleta funkcií. Poradí si so všetkými bežnými formátmi (Word, Excel a PowerPoint vrátane komprimovaných s príponou x), zvládne aj PDF a TXT súbory. Rozhranie je zrejme inšpirované modernými balíkmi Microsoft Office, menu je totiž rozložené do kartových zobrazení. Šikovné je, že jediným stlačením fyzického tlačidla „menu“ sa voľby skryjú a uvoľnia miesto, opakovaným stlačením sú zas hneď späť. Ikony vyzerajú pekne a čo je dôležitejšie, zastupujú veľa funkcií. V textovom editore sú to kopírovanie a vkladanie, tlač, ukladanie súboru, vyhľadávanie, kontrola pravopisu (žiaľ v Slovenčine nie), vkladanie objektov, úprava fontu (veľkosť, podfarbenie, tučné, šikmé, podčiarknuté písmo), zarovnanie odseku, pravítko, štýly, zoom, celoobrazovkový mód, počítadlo slov a ďalšie.

KingSoft Office Free

Ekvivalent Excelu dokáže pokročilo pracovať s bunkami, formátovať text a čísla, triediť a filtrovať dáta, zabezpečiť dokument i zobrazovať grafy. Veľmi bohatá je aj paleta vzorcov. Prezentácie sú asi najchudobnejšie, stále však umožňujú vyberať medzi rôznym rozložením strany, vkladať okrem textov a obrázkov aj geometrické tvary či vyhrať sa s textom a odsekmi. Do tretice štvrtou, bonusovou aplikáciou sú poznámky, ktoré oproti Wordu nič podstatné neprinášajú. Dokumenty môžete kedykoľvek uložiť, duplikovať, zdieľať, vygenerovať PDF, vytvoriť nový dokument alebo dokonca pracovať v Cloude, napríklad v službách Google Drive alebo Dropbox. Nevýhodu sú snáď len obmedzenia tabletov a smartfónov v otázke pohodlia. Ak editor dokumentov potrebujete, Kingsoft je asi najvýhodnejšou voľbou.

KingSoft Office Free

Link na stiahnutie v Google Play

Aplikácia bola otestovaná na smartfóne Samsung Galaxy W.

Foto: Google Play

Komentáre k článku