Jabra Freeway: volanie za volantom bez pokút

Jabra-Freeway-ico

Známy výrobca príslušenstva do automobilov, spoločnosť Jabra, prináša svoj ďalší a veľmi vydarený Bluetooth kúsok menom Jabra Freeway. Uchytáva sa na slnečnú clonu, kde je to nenápadné, ale aj mimo dohľadu zlodejov.

Jabra Freeway

Bluetooth príslušenstva do automobilov, ktoré sa pohybujú na trhu, sa dá nájsť „na mraky“. Jabra si uchováva svoju povesť vo veľmi dobrom svetle, pretože výrobky od tejto medzinárodnej spoločnosti sú prvotriedne (aj ako predchodca Jabra Cruiser2). Jabra Freeway určite nebude výnimkou a zamilujete si ju na prvý pohľad. Ak vás v minulosti otravovali podobné prístroje tým, že ich bolo stále treba niekam umiestniť a zapnúť, tak tomu je koniec. Inštalovaný pohybový senzor automaticky zapne (alebo aj pri vystupovaní vypne) Freeway, keď si sadnete do auta a spáruje sa s vašim telefónom. Teda za podmienky, že máte zapnutý Bluetooth modul. Žiaden problém nerobí ani spárovanie dvojice telefónov naraz. Poteší aj možnosť hlasového ovládania. Stačí stlačiť voľbu „Voice“ a ďalej môžete ovládať telefónny zoznam alebo prehrávanie hudby.

Jabra Freeway

Pri prijímaní hovoru vám Jabra oznámi kto volá, naďalej stačí vysloviť čarovné slovíčko „answer“ a ste v éteri. Nedozvedel som sa, akým jazykom bude Freeway rozumieť, no na slovenčinu treba zabudnúť. Pri telefonovaní by vás druhá strana mala počuť jasne a zreteľne, tu už vlastne svoje kvality Jabra so svojimi predchádzajúcimi modelmi dokázala. Spomenutú hudbu si budete môcť prehrávať na troch reproduktoroch, ktoré Jabra ponúka. Sľubuje virtuálny priestorový efekt a dokonalý zvuk. Príde mi to však, ako zbytočné mrhanie batérie. Čo už poteší viac je FM transmitter, ak nevlastníte telefón s touto „fičúrou“, bude stačiť ak si na autorádiu nastavíte požadovanú frekvenciu a pohodlne môžete prehrávať obľúbené piesne do reproduktorov v aute. Verzia použitého Bluetooth modulu je 2.1 s EDR, A2DP, SCO a eSCO. Výdrž výrobca  udáva na 14 hodín hovoru a 40 dní v pohotovostnom režime. Freeway sa dobíja miniUSB a plnú batériu dosiahneme už po 2 hodinách. Dostupnosť, ani cenu Jabra zatiaľ neoznámila.

Jabra Freeway

Komentáre k článku

 • bibi

  to je taak nereálne video… akože tá herečka je hrozná… je to skvelý produkt a naozaj sa mi páči a ani téma nieje zlá, len to hrá preboha hrozne…nikto sa takto netvári pri riadení auta..nikto sa takto neusmieva… chápem, že j eto marketing..ale aj tak… hrôôza

 • .

  telefonovanie za volantom je s HF sice bez pokuty, ale mali by ho zakazat uplne. je preukazane, ze ked ma clovek emocne nabity rozhovor (nielen pocas telefonovania, moze sa pohadat aj so spolujazdcom), vnima a sustredi sa na soferovanie horsie. ale stale lepsie, ako drzat mobil na uchu. takychto expertov denne stretavam desiatky [smile-angry]

 • Lexo

  V clanku sa spomina, ze 3 repro a priestorvy zvuk je mrhanie baterie. Nemyslim si to. Vlastnim Jabra Cruiser 2 a zvuk z repraku je jasny ale na pocuvanie hudby nepouzitelny.
  FM prenos do autoradia nie je postacujuci, myslim, ze obmedzenie je Bluetooth technologia. Preto by som dobry zvuk priamo zo zariadenia urcite privital.

 • boriss

  som spokojný majiteľ Jabra Cruiser 2 tak môžem túto značku iba odporučiť :)

 • Kuso

  do budúcej verzie by mohli pribaliť aj antiradar [smile-biggrin][smile-biggrin]