iTranslate – prekladajte do 90-tich jazykov kdekoľvek

Aj napriek tomu, že mnohí z vás si určite poradia s niekoľkými cudzími jazykmi, občas sa stane, že potrebujete pomoc prekladača. Práve v týchto situáciách vám môže byť nápomocná aplikácia iTranslate, ktorá dokáže preložiť takmer čokoľvek.

Ako už z názvu samotnej aplikácie určite tušíte jej základnou funkciou je preklad textov, alebo internetových stránok. Aplikácia pritom ponúka preklad z viac ako 90-tich jazykov.

Samozrejme na preklad môžete využiť množstvo iných aplikácií, ktoré nájdete v App Store, pričom nechýba ani prekladač priamo od Google. iTranslate však ponúka niekoľko vlastností, ktoré určite oceníte.

itranslate-tb_-1 itranslate-tb_-2

Ak si odmyslíme množstvo jazykov, z ktorých, a do ktorých je možné prekladať, tak určite poteší aj prehľadné prostredie samotnej aplikácie. V prípade verzie zadarmo však toto prostredie trochu kazia reklamy.

Samozrejme slová, alebo celé vety môžete do aplikácie priamo napísať, ale nechýba ani podpora diktovania. Po preklade si navyše môžete vypočuť správnu výslovnosť jednotlivých slov a to tak pomocou ženského, ako aj mužského hlasu.

itranslate-tb_-4 itranslate-tb_-7

iTranslate navyše v prípade nového iOS 10 prináša aj niekoľko vylepšení. Pribudol totiž widget do notifikácií, pomocou ktorého môžete veľmi jednoducho a rýchlo preložiť vetu, ktorú máte práve skopírovanú.

Okrem toho však v novom iOS 10 pribudlo aj rozšírenie pre iMessage, pomocou ktorého môžete preklady vykonávať priamo v aplikácii Správy. Do správy sa pritom nakopíruje nielen preložené slovo, ale aj jeho pôvodné znenie.

itranslate-tb_-14 itranslate-tb_-15

Okrem toho v prípade aplikácie iTranslate nechýba ani aplikácia pre inteligentné hodinky Apple Watch, alebo história prekladaných slov a viet, či možnosť označiť si niektoré slová ako obľúbené.

Toto všetko získate vo verzii dostupnej zadarmo. Ak sa však rozhodnete investovať 4,99 € mesačne, prípadne 29,99 € ročne získate podstatne viac funkcií.

itranslate-tb_-8 itranslate-tb_-3

Tou hlavnou je možnosť stiahnuť si jazyky do svojho iPhonu a prekladať tak offline. Bez obáv tak môžete prekladač používať aj počas dovolenky v zahraničí.

Okrem toho získate v prípade Pro verzie aj hlasové preklady formou konverzácie, či rozšírenie pre prehliadač Safari, pomocou ktorého môžete prekladať celé internetové stránky.

TECHBOX tip redakcie

iTranslate95%

Veľkosť:
152 MB
Platforma:
iOS 8.0 a novší, Android 4.1 a novší
Cena:
0,00 €

iTranslate je skutočne vydarený slovník a prekladač, ktorý by ste mali mať pri cestách do zahraničia stále so sebou, vie totiž prekladať z viac ako 90-tich jazykov.

ZdrojTECHBOX

Komentáre k článku