Interaktívny Spiderman môže vaše dieťa bezpečne učiť anglicky

Nový Spiderman od spoločnosti Sphero chce robiť spoločníka tým najmladším. Hračka môže mať navyše aj edukačný charakter, a to hlavne pre tých, ktorí nerozprávajú anglicky.

Sphere, výrobca inteligentných hračiek do domácnosti sa snaží napraviť svoju reputáciu novým prírastkom do rodiny, Spidermanom. Po tom, ako spoločnosť predstavila interaktívnu bábiku Hello Barbie výrobca čelil vlne kritike. Zistilo sa totiž, že Sphere využíval slabo šifrovaný cloud, na ktorý posielal konverzácie detí.

Pozrite siTechnologické vychytávky zo sveta hračiek

Nový Spiderman preto nenecháva nič na náhodu a všetky odpovede budú pozostávať z predom nahovorenej nahrávky. Patriť sem môžu vtipy, jednoduché rozhovory, ale aj príbehy, samozrejme v anglickom jazyku. A to by mohla byť jedna z kľúčových vlastností, kvôli ktorej by sa rodič mohol pre hračku tohto typu rozhodnúť.

ZDROJ | Sphero

Postavička taktiež nebude neustále počúvať všetky zvuky v domácnosti, pre funkcionalitu bude potrebné stlačenie pavúka na hrudi. Ten potom svieti v prípade, že je mikrofón aktívny a naopak. Nechýba ani pohybový senzor pre nie úplne náhodné zvukové efekty.

Okrem konverzácii ratolesť čakajú aj digitálne oči či schopnosť Spidermana mávať rukami. Toto všetko sa však musí predom nastaviť nie iným spôsobom ako aplikáciou. V tej sa ale nachádzajú aj užitočné hry, ktoré môžu znova zlepšiť anglickú úroveň dieťaťa.

ZDROJ | Sphero

Zaujímavým je, že Sphere do novinky zabudovala Wi-Fi, no podľa jej slov bude slúžiť len na aktualizáciu softvéru.

Postavička má potom 22 centimetrov a obalená je v gume, čo by mohlo predĺžiť jej trvácnosť. O nejakej vyššej certifikácii sme ale nepočuli.

ZDROJ | Sphero

150 dolárov je pomerme vysoká cena za hračku, ktorá rozpráva nahovorené frázy a vie hýbať ramenami, a to hlavne pre anglicky hovoriace deti. V prípade cudzojazyčnej mládeže sa však hovoriaci Spiderman môže stať spoločníkom v najútlejšom veku a ponúknuť anglický základ.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojSphero

Komentáre k článku