Lighthouse – inteligentná kamera, ktorá vás vidí a učí sa od vás

S rôznymi bezpečnostnými kamerami sa v posledných rokoch roztrhlo vrece. Tak isto aj inteligentní asistenti pomaly, ale isto pribúdajú.

Pozrite siAmazon Echo Show – prvý asistent od Amazonu s displejom

No zariadení, ktoré spájajú obe funkcie, zatiaľ nie je viac, ako šafranu. Novinkou v tomto smere je inteligentná bezpečnostná kamera Lighthouse, za ktorou stojí spoluzakladateľ Androidu, Andy Rubin. Pozrite si nasledujúce video.

Lighthouse je, ako ste mali možnosť vidieť, v prvom rade kamera, ktorá „stráži“ priestor, v ktorom je umiestnená. Zaznamenáva pohyb v danom priestore a vie vás na to upozorniť. Najmä, ak ide o neidentifikovanú osobu. Zároveň však umožňuje zaznamenávať videá pre neskoršie prezretie.

Pozrite siDomáci asistent Aristotle by nabi postráži deti a prečíta im rozprávku

ZDROJ | Lighthouse

V prípade, že ste odcestovaní, sa prostredníctvom kamery Lighthouse, vďaka integrovanému mikrofónu a reproduktoru, môžete nadiaľku spojiť s vašimi blízkymi.

Pozrite siHarman Kardon Invoke – asistentka Cortana ponúka svoj vlastný reproduktor

Lighthouse sa zároveň „učí“ poznať vašu domácnosť, jej členov, ale napríklad aj vaše zvyky. Trebárs, kedy sa vy či vaše deti vracajú domov. Ak by vaše dieťa (alebo nebodaj manžel či manželka) meškalo, tak vám to správou „nabonzuje“.

ZDROJ | Lighthouse

Ak však pribudne do rodiny nový člen, stačí ho v kamere Lighthouse naprogramovať. Kameru môžete, pochopiteľne, ovládať aj cez aplikáciu v smartfóne.

S dodávkami výrobca začne v septembri 2017, no už teraz je možné si ju predobjednať, hoci zatiaľ len v USA. Predávaná je za 399 $, 499 $ alebo 599 $. Jednotlivé ceny zahŕňajú okrem kamery aj predplatenie služby Lighthouse Intelligence Service na 12, 36 alebo 60 mesiacov. Poplatok za službu mimo predplatenia je 10 $ / mesiac.

Pozrite siNVIDIA Spot prinesie Google asistenta do celej domácnosti

Privítali by ste takéhoto nového člena rodiny? 😉

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojLighthouse

Komentáre k článku