Inteligentná bunda od Levi’s a Google sa stáva realitou

Americká spoločnosť Levi’s známa vďaka výrobe módneho oblečenia prichádza na trh s inteligentnou bundou. Čo toto nové oblečenie ponúkne oproti obyčajnej vetrovke?

Takmer pred dvoma rokmi nám spomínané dve spoločnosti ohlásili spoluprácu. Cieľom bolo vyrobiť inteligentné oblečenie na každý deň. Až teraz je ale dostupných viac detailov.

Celý projekt spočíval v kooperácii značky Levi’s a Google, ktorý vlastní technológiu Jacquard, o ktorej sme viac písali i my. Tá umožňuje premeniť obyčajný textil na akúsi dotykovú plochu, ktorá reaguje na gestá používateľa.

ZDROJ | Google

Bunda, nesúca meno známej americkej značky, sa tak konečne dostáva ku širokej verejnosti. Okrem ochrannej funkcie bude spĺňať i tú inteligentnú, a to vďaka manžete. Tá sa spojí s telefónom cez bluetooth a má v sebe integrovaný dotykový senzor.

ZDROJ | Google

Ten slúži na ovládanie smartfónu v momentoch, kedy to inak nie je možné, ako napríklad pri jazde na bicykli. Pomocou gest má tak používateľ možnosť reagovať i v nie vždy hodných prípadoch.

Pozrite siPotrpíte si na značkové oblečenie? Skúste Xbox Onesie od Microsoftu

A cena? Keď zoberieme do úvahy, že samotná bunda pochádza od renomovaného výrobcu a je v nej zabudovaný kúsok budúcnosti, možno bude sčasti obhájená. Zastavila sa na 350 dolároch a dostupná bude na jeseň.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku