Intel chce ešte tento rok na cesty vypustiť 100 autonómnych áut

Intel sa už dávno nevenuje len čipom. Keďže vlastní aj izraelskú firmu Mobileye, môže si dovoliť odvážne plány v podobe budovania stovky autonómnych automobilov.

Intel na tieto autá využije špeciálny senzor Mobileye, ktorý sa postará o technológiu jazdy. Jedná sa o tzv. 4 Level autonómneho auta, čiže auto, ktoré by malo zvládnuť celý proces riadenia, no môže požiadať vodiča o zásah.

Autá od Intelu by tiež mali disponovať 5G bezdrôtovou sieťou, ktorá by bola schopná komunikovať s cloud serverom. Intel vraj plánuje auto skôr demonštrovať ako koncept než reálnu novú značku na predaj. Samotná demonštrácia technológie má prebiehať na rôznych značkách, aby sa tak zvýšila variabilita vytváranej technológie.

ZDROJ | Mobileye

Pozrite siIntel predpovedá autonómnym autám zlaté časy

100 áut, ktoré sa chystajú na cesty, by mali ukázať vodičom, ako vyzerá autonómne riadenie v praxi pri reálnych každodenných situáciách. Autá by mali demonštrovať reakcie na bezpečnostné situácie a tiež by sa jednalo o spätnú väzbu pre regulačné úrady. Intel tak chce aj spoločnostiam, ktoré sa na autonómnych autách podieľajú, ukázať smer, ktorým by mali ísť.

Intel sľubuje prvé vozidlá ukázať už tento rok. Sľúbená stovka je samozrejme s jedným veľkým otáznikom, no veríme, že Intel nás nesklame a ukáže nám, ako sa majú robiť autonómne vozidlá.

Čo sa týka dostupnosti, tak ako bolo spomenuté vyššie, Intel chce v prvom rade ukázať technológiu a súčasné možnosti. Takže nejakú sériovú výrobu po vzore konkurenčných firiem nečakajte. Testovanie budovaných áut by však malo prebehnúť v USA, Izraeli a v Európe. Intel vraj chce vytvoriť technológiu, ktorá bude môcť byť použitá kdekoľvek. Aj preto sú lokality na testovanie až tri.

ZDROJ | Investors.com

Pozrite siIntel kupuje za 15,3 miliardy dolárov Mobileye, tvorcu autonómnych systémov

Už sa nevieme dočkať, ako uvidíme autonómne vozidlá, ktoré v sebe budú mať technológiu od technologického velikána Intelu.

ZdrojIntel

Komentáre k článku