INKS. – keď sa z pinballu stane paintball

Viacerí z nás hrali pinball naposledy zrejme, keď im v čase Windows XP vypadol internet a jedinou zábavkou bol „3D Pinball for Windows“. Na tento žáner sa ale oplatí pozrieť aj dnes, hlavne v tak peknom vizuálnom prevedení.

Hra INKS je v základoch klasický pinball, no jeho premisa sa v tomto prípade netočí okolo zbierania bodov triafaním cieľov na obrazovke. Cieľom hry je guľôčku trafiť všetky farebné bloky. Zasiahnutý blok za sebou nechá farebnú stopu, čo pri viacerých blokoch na konci levelu vytvára pekný obraz.

K farebnosti pridáva aj samotná guľôčka, ktorá za sebou zanecháva farebnú stopu. Farba guľôčky sa mení podľa toho, koľko životov ste už v konkrétnom leveli premrhali. Od životov a počtu odrazení sa odvíja aj hodnotenie každého levelu. Ak sa vám podarí level dokončiť s určitým počtom odrazení guľôčky, dostanete za level červenú hviezdu. Čím viac životov v leveli vyničíte, tým tmavšia je farba guľôčky. V najhoršom prípade level dokončíte s čiernou guľôčkou.

Pozrite siAnother Lost Phone: Laura’s Story – aké tajomstvá v sebe ukrýva telefón?

V hre je dokopy 120 levelov rozdelených do 5 kapitol. Náročnosť levelov sa postupne stupňuje a postupne pribúdajú aj nástrahy a mechaniky. Aby menej zdatných hráčov vyššia náročnosť v pokročilej fáze hry neodradila, pridali autori do hry aj power-upy. Medzi ne patrí chránič, ktorý bráni guľôčke spadnúť do diery alebo režim, ktorý spomalí čas a zobrazí predpokladanú trajektóriu guľôčky. Tieto vylepšenia sa kupujú za kredity, ktoré získavate prechádzaním levelov.

Pozrite siVentusky – skvelá meteorologická aplikácia pre laikov aj profesionálov

INKS neprináša nejakú revolučnú mechaniku, ale stavia na overenej klasike, ktorú vylepšuje pekným vizuálom. Levely sú zaujímavé a dostatočne náročné, no nie do toho bodu, kedy máte chuť hru od nervov vymazať. Nebudete mať problém za pár dní celú hru prejsť s dobrým pocitom na záver. Náročnejší hráči si môžu hernú dobu predĺžiť o to, čo strávia opakovaním levelov, kým ich všetky nedokončia na perfektné skóre. Tak či onak je INKS podarená hra, ktorá stojí za sumu 3,49 eur.

INKS.95%

Veľkosť:
371 MB
Platforma:
iOS 9.1 alebo vyšší
Cena:
3,49 €

INKS. berie klasický pinball z umeleckého hľadiska a toto prevedenie funguje skvelo. Dobrá hrateľnosť a pekný vizuál, to je recept na namotávku.

Komentáre k článku