Huawei MediaPad 7 Lite: zaujme novým Androidom a cenou

Zdá sa, že 7“ displej sa pre mnoho výrobcov javí ako ideálna uhlopriečka na tabletoch. Tablety s touto uhlopriečkou nájdete v ponuke Samsungu, Google, ale napríklad aj v prípade čínskeho Huawei. Práve posledný spomínaný prichádza s novou verziou, ktorá má síce slabšie parametre, no zaujať by mala najmä cenou a novým Androidom.

Huawei MediaPad 7 Lite

Nový tablet Huawei MediaPad 7 Lite nie je prvým tabletom tejto čínskej spoločnosti. Má totižto nadviazať na úspechy minuloročného tabletu Huawei MediaPad, ktorý v súčasnosti nájdete v ponukách našich domácich operátorov. Tak ako sme si už v prípade tejto značky zvykli, číslovka v názve naznačuje uhlopriečku displeja, ktorá teda je 7“. Podľa skúseností je práve sedem palcov ideálnym kompromisom medzi komfortom a skladnosťou. V prípade MediaPad-u 7 Lite bude použitá obrazovka s technológiou IPS a maximálnym rozlíšením „len“ 1 024 x 600 bodov. Použitie slabšieho rozlíšenia môžete dať za vinu menšej uhlopriečke displeja, ale hlavne cenovej kategórii, v ktorej by sa mal MediaPad 7 Lite nachádzať. Malo by sa totižto v tomto prípade jednať o cenovo dostupný tablet. Jeho výsledná cena, však zatiaľ známa nie je.

Huawei MediaPad 7 Lite

Ako v prípade minuloročného MediaPad-u aj v tomto prípade sa budeme môcť tešiť z vynikajúceho spracovania, za ktoré bude MediaPad 7 Lite vďačiť najmä hliníkovej konštrukcii. O pohon operačného systému Google Android vo verzii 4.0 sa postará jednojadrový procesor Cortex A8 s taktom 1,2 GHz. Dúfajme teda, že najmä vďaka 1 GB operačnej pamäte bude chod systému plynulý. Oproti minuloročnému MediaPad-u bude mať novinka aj slabší fotoaparát. Na zadnej strane nájdete šošovku 3 Mpx fotoaparátu bez automatického zaostrenia a pre videohovory si budete musieť vystačiť s VGA rozlíšením prednej kamery. Potešením sú však aj v prípade malého MediaPad-u bohaté možnosti pripojenia. Štandardné Wi-Fi a Bluetooth tak v prípade „sedmičky-lite“ dopĺňa aj slot pre umiestnenie SIM karty. Vďaka nemu sa tak bez problémov pripojíte k internetu aj tam kde nenájdete žiadnu Wi-Fi sieť. Integrovaná pamäť s kapacitou 8 GB istotne nie je bohviečo, našťastie však Huawei nezabudol na slot pre microSD karty, vďaka ktorému pamäť jednoducho rozšírite o ďalších maximálnych 32 GB. Nový MediaPad 7 Lite je ťažko možné považovať za nástupcu prvého 7 palcového tabletu rovnakej značky, nakoľko jeho parametre sú, v niektorých prípadoch dokonca slabšie. No ak sa na trhu objaví v priebehu tretieho štvrťroku, bude jeho najväčším lákadlom pravdepodobne práve cena.

Huawei MediaPad 7 Lite

Foto: Huawei

Komentáre k článku