Huawei dobieha Apple, Samsung je stále jednotkou

Analytická spoločnosť IDC zverejnila nové dáta dodávok smartfónov na celosvetovom trhu. Z dostupných informácií vyplýva, že Apple bude mať čo robiť, aby sa udržal na druhom mieste v tabuľke. Tej stále dominuje Samsung s neohrozeným podielom na trhu. Huawei však stále rastie.

Pozrite siRok 2017: smartfóny so strojovým učením, biometria, aj reinkarnácia platní

Podľa predbežných údajov Worldwide Quarterly Mobile Phone Tracker od IDC (International Data Corporation) bol druhý kvartál tohto roku pre výrobcov smartfónov menej úspešný, ako kvartál predtým, resp. v medziročnom porovnaní.

Celkové odhadované dodávky telefónov totiž medziročne klesli o 1,3% na 341,6 milióna kusov a zároveň o 0,8% menej, ako v prvom kvartáli tohto roka.

ZDROJ | IDC

Napriek poklesom sa darilo prakticky všetkým veľkým hráčom. Samsung si s prehľadom udržuje prvú pozíciu s 23,3% podielom na trhu, resp. takmer 80 miliónmi kusov. Medziročne zaznamenal rast o 1,4%.

Druhú priečku si stále udržuje aj Apple s 1,5% medziročným rastom a 12% podielom na trhu s 41 miliónmi kusov smartfónov.

Tomu ale výrazne dýcha na krk Huawei s až 19,6% medziročným nárastom a 11,3% podielom na trhu. Ten predstavuje 38,5 milióna kusov smartfónov.

Pre našinca možno menej známa značka OPPO s 27,8 miliónmi kusov už prvé tri priečky neohrozuje. Podľa IDC má 8,1% podiel na trhu, no s veľmi slušným 22,4% medziročným rastom. Najväčším prekvapením je však Xiaomi, ktoré medziročne stúplo o 58,9%. Aj napriek obrovskému rastu má len 6,2% podiel na trhu s 21,2 miliónmi kusov smartfónov.

Ostatné značky zaznamenali medziročný pokles o 16%, kvôli čomu kleslo aj celkové číslo dodaných smartfónov.

ZDROJ | IDC

 

 

ZdrojIDC

Komentáre k článku