HTC Vive príslušenstvo – takmer pol tucta noviniek

HTC Vive VR zariadenie bolo oznámené presne pred rokom na CES 2016. Tento rok na CES 2017 sa HTC rozhodlo zavaliť nás príslušenstvom pre toto zariadenie.

Prvou novinkou je TPCast adaptér, zariadenie, pomocou ktorého môžete prenášať bezdrôtovo obsah do HTC Vive zariadenia. Pôvodne bol adaptér dostupný iba pre čínsky trh, no HTC ho tentokrát spustí na predaj globálne.

htc-vive-3
ZDROJ | HTC

Pozrite siHTC Vive majú zaujímavejšie vnútro, ako by sme čakali

Na jedno nabitie vydrží okolo 1,5 hodiny. Neskôr v tomto roku môžeme očakávať aj XL battery pack, ktorý rozšíri výdrž TPCast na 5 hodín. Zariadenie bude dostupné v druhom štvrťroku 2017 za cenu 249 dolárov.

htc-vive-2
ZDROJ | HTC

HTC zároveň ohlásilo, že partnerská firma Intel pracuje na bezdrôtovom riešení 360° VR pod názvom WIGig.

Medzi ďalšie novinky patrí Vive Tracker, ktorý umožní developerom snímať akýkoľvek objekt vo virtuálnej realite. Ide v podstate o zmenšenú verziu ovládača a snímača, pomocou ktorého môžu aj iné spoločnosti integrovať objekty do virtuálnej reality.

htc-vive-6
ZDROJ | HTC

V deme napríklad bolo ukázané, ako je Vive Tracker integrovaný do požiarnickej hadice a následne bol simulovaný požiar. Takéto výukové metódy sú budúcnosťou pre VR. Vive Tracker však môžete umiestniť v podstate kdekoľvek, rukavica, tenisová raketa či gitara.

Okrem toho má HTC ešte v rukáve VivePort app store. Ide o službu na testovanie VR aplikácií a hier. Zároveň ide o rozhranie určené pre developerov, kde môžu vytvárať svoju komunitu.

https://www.youtube.com/watch?v=974-b5W0QLw

Pozrite siHTC Vive bez káblov je už realitou vďaka wireless kitu TPCAST

Aby toho nebolo málo, HTC oznámilo Deluxe Audio Strap, pohodlnejšiu čelenku pre HTC Vive so zabudovanými slúchadlami. Množstvo zákazníkov sa sťažovalo na nekomfortnosť headsetu a nepraktické vyriešenie slúchadiel.

htc-vive-5
ZDROJ | HTC

Všetky novinky, ktoré HTC predstavilo vyzerajú perfektne, no otázne sú samozrejme ceny a dátumy vydania, ktoré HTC akosi zabudlo spomenúť. Vieme, však, že Vive Tracker a Vive Deluxe Audio Strap budú dostupné v druhom štvrťroku 2017. Na bližšie detaily si však budeme ešte musieť asi pár mesiacov počkať.

htc-vive-1

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdrojvive

Komentáre k článku