Honda chystá štvoricu roztomilých robotických pomocníkov

Už o niekoľko týždňov sa Honda chystá oficiálne predstaviť štvoricu robotických pomocníkov, ktorí majú pomáhať svojim majiteľom v najrôznejších úlohách. Predstavenia sa má štvorica dočkať počas výstavy CES 2018 v Las Vegas.

ZDROJ | Honda

Pod značkou 3E (Empower, Experience, Empathy) Robotics Concept sa dočkáme štyroch robotov, ktoré sí na prvý pohľad vyzerajú miniatúrne, no porovnajte si ich s robotickou štvorkolkou úplne vpravo.

Štvorica má pomôcť nielen ľudom s akýmkoľvek hendikepom, ale aj tým zdravým. Prvým je model 3E-A18, robot s milým výzorom, ktorý má hlavne osamelým ľuďom robiť spoločnosť. Navyše vie robot prejavovať súciť a vyjadrovať emócie aj cez svoju „tvár“.

ZDROJ | Honda

Druhý robot, 3E-B18 je vlastne mobilné kreslo, ktoré pomôže ľuďom s problémami pri chodení. Určené má byť pre interiér i exteriér.

ZDROJ | Honda

Tretí robot 3E-C18 je opäť pomocníkom pre ľudí so zdravotnými problémami, alebo pre starších ľudí, ktorí nevládzu odniesť napríklad svoj nákup. Robot by mal byť navyše aj autonómny, takže v budúcnosti by mohlo stačiť poslať po nákup iba robota.

https://www.youtube.com/watch?v=RggWMGU2iYw

Štvrtým modelom je 3E-D18, štvorkolka pre off-road, ktorá má pomáhať pri ťažko dostupných miestach. Všetky 4 roboty majú byť vybavené umelou inteligenciou. Samozrejmosťou je fungovanie na batérie. Viac o robotoch sa dozvieme na CES 2018 v Las Vegas už začiatkom januára 2018.

ZDROJ | Honda

ZdrojHonda

Komentáre k článku