Výsledky vyhľadávania v recenziách pre výraz Kaspersky Lab

Zobraziť všetky výsledky v recenziách

Výsledky vyhľadávania v ostaných článkoch pre výraz Kaspersky Lab

Zobraziť všetky výsledky v článkoch

Výsledky vyhľadávania v rýchlych správach pre výraz Kaspersky Lab

štvrtok, 4.1.2018

Počet nových škodlivých súborov zachytených a odhalených detekčnými technológiami Kaspersky Lab v uplynulom roku vzrástol na 360-tisíc denne. Predstavuje to nárast o 11,5 % v porovnaní s rokom 2016. Približne 10 % všetkých nebezpečných súborov odhalených denne je identifikovaných systémom Astrea – ide o analytický systém Kaspersky Lab na detekciu malvéru založený na strojovom učení. Po identifikácii blokuje malvér automaticky.

ZDROJ | Kaspersky Lab

štvrtok, 30.11.2017

Výskumníci z bezpečnostnej spoločnosti Kaspersky Lab ešte v roku 2015(!) uskutočnili experiment, aby zistili, aké skutočné sú riziká ohrozujúce svet Internetu vecí. Výsledky boli už v tom čase alarmujúce. Z 8 náhodne vybraných IoT zariadení (od smart žehličky až po inteligentný baby monitor) bola až polovica ľahko hacknuteľných len kvôli slabým heslám. Nehovoriac o celkovej bezpečnosti. Bezpečnostné požiadavky spĺňalo totiž len jedno jediné z testovaných zariadení. S blížiacimi sa Vianocami vydala spoločnosť odporúčania ako postupovať, aby sme sa vyhli nákupu zraniteľných IoT zariadení.

ZDROJ | Kaspersky Lab

štvrtok, 2.11.2017

Výskumníci spoločnosti Kaspersky Lab objavili nový malvér, ktorý kradne úspory v kryptomenách z peňaženky používateľa tým, že v schránke zariadenia nahradí jeho adresu svojou vlastnou. Zločinci sa zameriavajú na populárne kryptomeny ako bitcoin, ethereum, zcash, dash, monero a ďalšie. A zdá sa, že sú pri love na bitcoinové peňaženky veľmi úspešní. Podľa zistení expertov sa kyberzločincom podarilo doteraz takto získať až 100-tisíc dolárov.

Zobraziť všetky výsledky v rýchlych správach