Výsledky vyhľadávania v recenziách pre výraz Kaspersky Lab

Zobraziť všetky výsledky v recenziách

Výsledky vyhľadávania v ostaných článkoch pre výraz Kaspersky Lab

Zobraziť všetky výsledky v článkoch

Výsledky vyhľadávania v rýchlych správach pre výraz Kaspersky Lab

utorok, 13.3.2018

Špecialisti spoločnosti Kaspersky Lab objavili nový malvér, pomenovaný Slingshot, ktorý útočí na počítače prostredníctvom smerovačov (routerov). Najprv nahrádza súbor knižnice so škodlivou verziou a potom spúšťa útok dvoma smermi na samotných počítačoch. Jeden, Canhadr, pracuje na jadrovom kóde na nízkej úrovni a dáva narušiteľovi bezplatný aj hlboký prístup k RAM i ROM. Druhý, GollumApp, sa zameriava na užívateľskú úroveň a zahŕňa kód na koordináciu úsilia, správu súborového systému a udržanie škodlivého softvéru nažive. O probléme spoločnosť informuje na svojom blogu i na Securelist.com.

ZDROJ | Kaspersky Lab

štvrtok, 18.1.2018

Výskumníci zo spoločnosti Kaspersky Lab objavili unikátny špionážny malvér Skygofree, ktorý obsahuje doteraz nie celkom bežne vyskytujúce sa funkcionality (ako odpočúvanie konverzácií, nahrávanie zvukových a obrazových záznamov na základe polohy). Zameriava sa na mobilné zariadenia s Androidom, aktívny je podľa zistení expertov už od roku 2014, pričom všetky obete pochádzajú z Talianska. Viac informácií spoločnosť uvádza na Securelist.com a svojom blogu.

štvrtok, 4.1.2018

Počet nových škodlivých súborov zachytených a odhalených detekčnými technológiami Kaspersky Lab v uplynulom roku vzrástol na 360-tisíc denne. Predstavuje to nárast o 11,5 % v porovnaní s rokom 2016. Približne 10 % všetkých nebezpečných súborov odhalených denne je identifikovaných systémom Astrea – ide o analytický systém Kaspersky Lab na detekciu malvéru založený na strojovom učení. Po identifikácii blokuje malvér automaticky.

ZDROJ | Kaspersky Lab
Zobraziť všetky výsledky v rýchlych správach