Výsledky vyhľadávania v recenziách pre výraz Kaspersky Lab

Zobraziť všetky výsledky v recenziách

Výsledky vyhľadávania v ostaných článkoch pre výraz Kaspersky Lab

Zobraziť všetky výsledky v článkoch

Výsledky vyhľadávania v rýchlych správach pre výraz Kaspersky Lab

štvrtok, 10.8.2017

Spoločnosť Kaspersky Lab práve zverejnila blogpost s informáciami o pokračujúcich aktivitách ransomvéru známeho ako Mamba, ktorý koncom minulého roku odstavil systémy mestských železníc v San Franciscu a spôsobil značné škody pre organizáciu. Mamba dokáže zašifrovať celý disk s využitím legitímneho nástroja DiskCryptor. Momentálne neexistuje žiadny spôsob, ako odblokovať dáta zašifrované DiskCryptorom, keďže používa veľmi silný šifrovací algoritmus.

utorok, 8.8.2017

V polovici júla objavili bezpečnostní experti zo spoločnosti Kaspersky Lab novú modifikáciu známeho trojana Svpeng, malvér, ktorý sa zameriava na služby mobilného bankingu. Tentoraz využíva novú funkcionalitu – tzv. keylogger. Ten je schopný zaznamenať stláčania jednotlivých kláves a odsledovať tak zadávané heslá či iné prihlasovacie údaje. Nová verzia Svpeng cieli na používateľov Android zariadení a na prienik využíva tzv. accessibility services – služby dostupnosti, ktoré umožňujú rozšírenia určené najmä používateľom so zdravotným hendikepom.

ZDROJ | Kaspersky

štvrtok, 27.7.2017

Ruská spoločnosť Kaspersky lab, ktorá stojí za vývojom jedného z najuznávanejších antivírusových programov na svete vydala nový program. Doteraz bolo možné za antivírus výlučne platiť, nová free verzia toho ponúkne menej, no bez potreby platenia. Dobrou správou je aj fakt, že na rozdiel od iných bezplatných alternatív Kaspersky nebude sledovať svojich používateľov za účelom predaja reklamy.

Zobraziť všetky výsledky v rýchlych správach