Výsledky vyhľadávania v ostaných článkoch pre výraz Kaspersky Lab

Zobraziť všetky výsledky v článkoch

Výsledky vyhľadávania v rýchlych správach pre výraz Kaspersky Lab

streda, 19.4.2017

Podľa jedného z najnovších prieskumov spoločnosti Kaspersky Lab patrí obava zo straty digitálnych spomienok (fotografií či videí) k našim najdesivejším nočným morám. Ak však ide o cenu, ktorú sme ochotní zaplatiť za ich obnovu, nemáme vysoké očakávania. Väčšina respondentov v prieskume uviedla, že by ich dokázala oželieť už za necelých 11 eur. Aký je teda náš skutočný vzťah k týmto dátam a prečo sme za ne ochotní zaplatiť len tak málo? Dozviete sa v pripravovanom víkendovom článku.

ZDROJ | Kaspersky Lab

štvrtok, 30.3.2017

Finančné organizácie po celom svete musia čeliť čoraz sofistikovanejším kybernetickým hrozbám. Dôsledkom toho neustále narastajú aj náklady spojené s kyberútokmi – či už ide o samotné straty spôsobené incidentom alebo náklady súvisiace s nápravou škôd. Podľa prieskumu 1 spoločnosti Kaspersky Lab a B2B International utrpeli finančné inštitúcie v minulom roku jedným kyberútokom v priemere takmer miliónovú stratu (926,000 dolárov, čo je v prepočte 861,551 eur pri aktuálnom kurze).

ZDROJ | Kaspersky Lab

pondelok, 20.3.2017

Výskumníci spoločnosti Kaspersky Lab objavili novú rodinu nebezpečného malvéru PetrWrap, ktorý má na svedomí cielené útoky na organizácie. Tento ransomvér je pozoruhodný najmä preto, že pri jeho vzniku bol použitý kód ukradnutý od iného ransomvéru známeho ako Petya. Ten patrí v súčasnosti k tým najhorším na trhu a je známy tým, že jeho tvorcovia ponúkajú jeho softvér iným skupinám na čiernom trhu. V tomto prípade tomu však bolo inak, čo svedčí o jednom – aj medzi kyberzločincami rastie konkurencia.

ZDROJ | Kaspersky Lab
Zobraziť všetky výsledky v rýchlych správach