Hisense má ďalšiu laserovú telku s HDR a uhlopriečkou 100″

Americký Hisense s čínskymi koreňmi je známy svojimi nezvyčajnými riešeniami. Najnovším kúskom je 100-palcový laserový televízor s podporou HDR. Model 100L8D má ponúknuť prakticky to isté, čo model 100H10D z úvodu roka, no za ešte nižšiu cenu.

Pozrite siHisense má laserový Ultra HD HDR projektor so 100″ obrazom

Laserový televízor Hisense je vlastne laserový projektor pre ultrakrátke vzdialenosti, ktorý sa položí na TV stolík pri stene, pričom na stenu sa upevní špeciálne plátno s uhlopriečkou 100 palcov.

ZDROJ | Hisense

Projektor má svietivosť až 3 000 lúmenov, čo je dostatok aj na presvetlené interiéri. Zdroj svetla by mal vydržať 20 000 hodín. Súčasťou projektora je aj audio Harman Kardon s výkonom 110 W. Súčasťou balenia je aj bezdrôtový subwoofer, vďaka čomu si doma môžete vytvorič 2.1ch systém.

Rozlíšenie DLP čipu „televízora“ je 3 840 x 2 160 px, pričom by mal podporovať aj HDR10. Keďže má ísť hlavne o televízor, nechýba ani TV tuner a používateľské rozhranie ako v bežnom televízore.

ZDROJ | Hisense

Samozrejmosťou je aj niekoľko HDMI portov (iba 2 ks), Wi-Fi modul, audio výstupy apod. Smooth Motion Plus má vylepšovať rýchle scény, vrátane akčných filmov alebo športových podujatí. Obnovovacia frekvencia je však iba 60 Hz.

ZDROJ | Hisense

Novinka sa na domácom trhu už predáva a stojí necelých 10 000 dolárov. Na tak veľký televízor to nie je vôbec zlá cena. Otázne je, či 100 palcov je maximálna uhlopriečka ktorú vie projektor dosiahnuť, alebo ju je možné ešte o čosi zväčšiť. Zaujímavá je aj spotreba – 400 W.

ZDROJ | Hisense

ZdrojHisense

Komentáre k článku