GoPro Wi-Fi BacPac: spárujte si GoPro kameru s mobilom v reálnom čase

Koncom minulého roka predstavil Woodman Labs vynovený model obľúbenej kamery pre extrémistov a iných nadšencov – GoPro HD HERO2. Postupne sa k nej nabalilo viacero druhov príslušenstva, no to najnovšie vyzerá aj najzaujímavejšie a najpraktickejšie.

GoPro Wi-Fi BacPac  

GoPro Wi-Fi BacPac je základom setu GoPro Wi-Fi BacPac + Wi-Fi Remote Combo Kit, no je ho možné kúpiť i samostatne, bez diaľkového ovládača. Novinka je malý zásuvný modul na zadnú stranu kamier GoPro HD HERO a HD HERO2, takže vám nebude na kamere zavadzať, dokonca sa zmestí aj do vodeodolných puzdier od Woodman Labs. Pripojením GoPro Wi-Fi BacPac sa je možné cez Wi-Fi z GoPro HD HERO kamery streamovať obraz priamo do mobilu, tabletu alebo na web. Samozrejme je potrebný smartfón či tablet – Android 2.2 a vyšší, alebo iOS 4 a vyšší a stiahnutie aplikácie GoPro App alebo dostupnosť WLAN siete.  

GoPro Wi-Fi BacPac  

Pripojením Wi-Fi modulu ku kamere tak získate možnosť bezdrôtového ovládania. V prípade novšieho modelu HD HERO2 i streamovanie a ovládanie kamery priamo cez mobil. Diaľkový ovládač je vraj vodotesný a odolný voči pádu. Pomocou neho je možné ovládať zapínanie a vypínanie kamery, meniť režimy, fotiť, či nastavovať kameru. Na diaľkovom ovládači je pritom malý displej, rovnaký, ako na samotnej kamere, takže užívateľský komfort je prakticky rovnaký, teda vyšší, lebo nemusíte pozerať na kameru, ale len na diaľkové ovládanie.

GoPro Wi-Fi BacPac

Čerešničkou na torte je možnosť spárovania až 50 GoPro kamier a ich ovládanie jediným ovládačom či smartfónom, alebo pripravované posielanie videa a fotografií priamo na web (cloud, Facebook, YouTube…) . Viac vám však o novinke ukáže a povie video nižšie. Cena samotného Wi-Fi adaptéra je okolo 47 €, kit s diaľkovým ovládaním je približne 77 €.

 

Foto: Woodman Labs

Komentáre k článku