GoPro Karma – dron, na ktorého všetci čakali

GoPro, profesionál na trhu s akčnými kamerami, ohlásil pred týždňom svoj nový lineup akčných kamier Hero5. Okrem toho však konečne predstavil očakávaného drona GoPro Karma. Poďme sa naň trochu bližšie pozrieť.

Pozrite siGoPro má nové kamery! – privítajte rodinu Hero5

V prvom rade, keď chcete drona využívať na natáčanie videí, musíte si kameru kúpiť zvlášť. Samozrejme kamera môže byť buď GoPro Hero4 Black, alebo Silver, alebo nové Hero5 Session a Hero5 Black.

Toto môže byť pre viacerých mínus, keďže napríklad konkurenčný dron DJI Phantom 4 už má kameru pribalenú.

gopro-karma
ZDROJ | GoPro

Pozrite siRECENZIA AR.Drone 2.0 – prudko návyková droga

Na druhej strane, ku GoPro Karma dostanete špeciálny „gimbal“ držiak, pre natáčanie z 30° uhlu (hore a dole).

Čo sa týka hmotnosti, GoPro Karma váži iba 0,37 kg a jedná sa o veľmi kompaktného drona, ktorého si viete šikovne zložiť a zbaliť.

Rýchlosť drona je slušných 56 km/h a dron dokáže letieť až do výšky 4 400 metrov. Najhoršie je na tom asi dĺžka letu, kde batéria drona vystačí len na okolo 20 minútový let.

gopro-karma
ZDROJ | GoPro

Pozrite siDJI Phantom 4 dokáže sledovať ľudí a vyhýbať sa prekážkam

Zaujímavosťou GoPro Karma je špeciálny ovládač, s ktorým drona ovládate. Kým konkurencia sa spolieha na smartfón aplikácie, GoPro prichádza s vlastným ovládačom s dotykovým 720p displejom.

gopro-karma-2
ZDROJ | GoPro

Ak vás napriek menším nedostatkom dron zaujal, kúpiť si ho môžete už 23. októbra a to za cenu 869 euro. Ak máte záujem o lacnejšieho drona, odporúčame vám poobzerať sa po Xiaomi Mi Drone.

Pozrite siXiaomi Mi Drone – Ultra HD kamera a 3-osová stabilizácia za facku

ZdrojGoPro,Imaging Resource

Komentáre k článku