Google TV v Európe, dočkáme sa jej a u nás doma?

Už v roku 2010 spustil gigant Google ambiciózny projekt vlastnej smart televízie. Povedané úprimne, žiadnu reálnu revolúciu či ošiaľ zatiaľ nespôsobil. Na Európskom kontinente to Googlu môže ísť ťažšie ako v zámorí.

Google TV

Zatiaľ sa Google rozhodol zatiaľ vstúpiť len na trh Veľkej Británie. Je to posledný štát, ktorý sa ešte môže v dostupnosti služieb porovnávať s USA. Napríklad aplikácie ako Netflix tu ešte dokážu bezproblémovo fungovať a anglicky zameraný obsah tu nebude robiť žiaden problém. Zatiaľ nie je známe či budú prístupné archívy s 100 000 rôznymi filmami a reláciami. Avšak Google TV dovolí svojim používateľom plnohodnotne používať prehliadač Chrome, či inštalovať špeciálne aplikácie z Google Play. Základom je operačný systém Android. S Googlom spolupracuje Sony, ktoré dodáva tzv.

Google TV

Internet Player (NSZ-GS7) a unikátny TV ovládač s podsvietenou klávesnicou, troj-osím akcelerometrom a dotykovou plochou. Svoju televíziu nie je nutné vymieňať. Sony Internet Player sa pripojí na internet bezdrôtovo a zapojí sa do série za váš set-top box alebo satelitný prijímač cez rozhranie HDMI. Nakoniec sa spojí s televíziou. Google TV sa má ešte tento rok rozšíriť do Austrálie, Brazílie, Kanady, Francúzka, Mexika či Nemecka alebo aj Holandska. Budúcnosť Google TV na Slovensku je, bohužiaľ, zrejme ešte v nedohľadne.

Foto: Google

Komentáre k článku