Google Currents zmení web na časopis do tabletov a smartfónov

Americký internetový gigant vypustil ďalšiu novinku. Ide o akúsi čítačku kníh, no jej obsahom sú internetové stránky. Aplikácia je bezplatná a má premeniť obsah internetových stránok do formy časopisu vo vašich tabletoch a smartfónoch s OS Android a iOS.

 

 Google Currents

 

Google Currents je zatiaľ síce dostupná len v USA, no vďaka šikovným blogerom je ju možné nainštalovať aj i nás, zatiaľ len na Android platformu. Stačí si stiahnuť do mobilu či tabletu Google Currents APK súbor, nainštalovať a pohodlne si vyberať svoj nový obsah na čítanie. Medzi viac ako 150 zdrojmi v Google Currents nájdete napríklad i portály ako Popular Science, TechChrunch, Forbes, CNET, Mashable a podobné. Výber je veľmi bohatý a mal by sa postupne rozširovať, pričom je možné si vytvoriť aj vlastný obsah (ideálne pre blogerov) cez Google Currents producer rozhranie, ktoré však vyžaduje prehliadač Google Chrome. Google si pekne poistil rozšírenie svojho prehliadača.

 Google Currents

Čítačka je ideálna v prípade, že si obsah updatujete napríklad v priebehu pripojenia vo WLAN sieti doma či v práci. Obsah sa uloží a vy si ho môžete neskôr prezerať bez nutnosti byť on-line. Druhou výhodou je, že často komplikované web stránky sa stanú prehľadnejšími a zmizne reklama. Google Currents je dostupná zatiaľ len v USA, no postupne by sa mala oficiálne rozšíriť do celého sveta. V tomto prípade sa určite rozšíri aj obsah zdrojov, medzi ktorými snáď nájdete aj TECHBOX.sk a časopis TECHBOX. Uvidíme.

 Google Currents Google Currents Google Currents

Foto: Google, CNET.com

Komentáre k článku