Gionee A1 a A1 Plus: nadpriemerná batéria spolu so selfie fotoaparátom

Modely Gionee A1 a A1 Plus predstavené na výstave MWC 2017 v Barcelone sa vyznačujú predovšetkým kapacitou batérie, selfie fotoaparátom a novým Androidom.

Nová A séria smartfónov značky Gionee sa pýši kombináciou vysokej kapacity batérie a kvalitou obľúbených selfie fotografií, ktorá by mala zabezpečiť novinkám úspech v tomto roku.

Gionee A1

Smartfón s rozmermi 154,5 x 76,5 x 8,5 mm a váhou 182 gramov ukrýva pod 5,5-palcovým Full HD, AMOLED displejom čipset MediaTek Helio P10 a 4 GB pamäť RAM spolu so 64 GB vnútorným úložiskom rozšíriteľným pamäťovou kartou.

Samozrejmosťou je bezdrôtová konektivita a mobilný operačný systém Android 7.0.

Pozrite siGionee P7 – dobrá výbava za dobrú cenu

Kvalitu výsledných fotografií zabezpečí 13 Mpx (f/2,0) hlavný snímač a predný 16 Mpx (f/2,0) selfie fotoaparát umiestnený nad displejom.

Novinka vo farbách sivá, čierna a zlatá sa však vyznačuje po selfie snímači aj 4 010 mAh batériou, ktorá by mala ponúknuť výdrž siahajúcu k dvom celým dňom.

Gionee A1 Plus

Väčší brat s rozmermi 66,4 x 83,3 x 9,1 mm a váhou 226 gramov je vybavený 6-palcovým IPS LCD Full HD displejom s čipsetom MediaTek Helio P25, 4 GB pamäťou RAM a 64 GB vnútorným úložiskom rozšíriteľným pamäťovou kartou.

Najväčší rozdiel v porovnaní s menším modelom je v oblasti fotografovania. Hlavný fotoaparát je tvorený 13 a 5 Mpx snímačom so svetelnosťou f/2,0 a priaznivci selfie sa určite potešia až 20 Mpx snímaču nad displejom.

Samozrejmosťou je bezdrôtová konektivita tvorená modulom Wi-Fi (802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, htspot), technológiou Bluetooth verzie 4.0 a 3,5 mm jack konektorom spolu s microUSB portom, tak ako aj v modeli Gionee A1. Obidva smartfóny majú totožný operačný systém a farby, v ktorých sa dajú zakúpiť.

Pozrite siLuxusný Gionee M2017: vysoká kapacita batérie za prémiovú cenu

Budúci majitelia sa môžu tešiť na 4 550 mAh batériu, rýchle 18W Ultrafast nabíjanie, stereo reproduktory (MaxxAudio) a na už raritný infraport pod LED bleskom na zadnej strane zariadenia.

Gionee A1 Plus
ZDROJ | Gionee

Ceny noviniek, ktoré by sa mali objaviť na pultoch obchodov už v priebehu marca a apríla, sú stanovené na 349 eur za Gionee A1 a 499 eur za väčší Gionee A1 Plus.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2017 ďakujeme spoločnostiam Huawei Technologies a Samsung Electronics, ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX v Barcelone. O dátové spojenie redaktorov zo Španielska sa stará operátor Telekom.

ZdrojGSMArena

Komentáre k článku