Gamescom 2017 – EA, Blizzard a Age of Empires!

Včera sme vám priniesli zhrnutie prvého dňa hernej výstavy Gamescom 2017, ktorá začala prezentáciou Microsoftu. Dnes tu máme druhý deň a s ním aj nové predstavenia, tentokrát od herných štúdií Blizzard a EA.

Začneme pekne po poriadku a to herným štúdiom Blizzard, ktoré stojí za pravdepodobne najpopulárnejšou MMORPG hrou na trhu, World of Warcraft.

Blizzard na prezentácii začal s ich známou hrou Starcraft II, do ktorej oznámil novú postavu Co-op Commandera Dehaka. Pozrieť si ju môžete v traileri. Okrem Starcraft II nám Blizzard ukázal svet World of Warcraft s novým dungeonom, ktorý sa objaví s patchom 7.3  a ktorý sa dal zahrať priamo na mieste.

Presunieme sa k ďalšej populárnej hre a tou je Overwatch, v rámci ktorej vývojársky tím oznámil novú mapu Junkertown zasadenú do Austrálie. Poslednou hrou Blizzard prezentácie je Heartstone, do ktorej oznámili nového bossa známeho zo sveta Warcraftu, Lich King. Zároveň hovorili o tzv. Fireside Gatherings, stretnutia hráčov hrajúcich Heartstone, v rámci ktorých môžu získať špeciálne bonusy.

Pozrite siGamescom 2017 – Microsoft spustil predobjednávky na Xbox One X

Čo sa týka EA, tu bol obsah zaujímavejší najmä pre konzolových hráčov. Prezentácia začína novým trailerom na futbal FIFA 2018. Nasleduje parádny multiplayer gameplay z očakávaného Star Wars Battlefront II. Prezentácia pokračuje trailerom na nový Need for Speed Payback, kde je ukázané exkluzívne auto BMW M5, ktoré nemecká automobilka vytvorila špeciálne pre hru.

Pozrite siČo priniesol Gamescom 2016?

Prezentácia ukázala aj niečo pre milovníkov kultovej hry Sims, ktorá bude dostupná aj pre konzoly a smartfóny v podobe hry Sims Mobile. Zároveň ohlasujú expanziu Cats and Dogs. Nasleduje prezentácia EA Originals, program, ktorý pomáha malým herným štúdiám priniesť na svet zaujímavé indie hry. Na Gamescome 2017 EA v rámci programu predstavilo hru FE od švédskeho štúdia Zoink games.

Pozrite siE3 2017 – Čo oznámili Ubisoft, EA, Bethesda, Nintendo a PC Gaming?

Ďalšia časť prezentácie sa venovala Battlefield 1, kde bol bližšie predstavený mód Incursions a tiež expanzia In The Name of Tsar. Prvá mapa z expanzie, Lupkow Pass, je už dostupná pre premium hráčov. Jedná sa o Lupkovský priesmyk, ktorý sa nachádza na slovensko-poľskej hranici, tak neváhajte a sťahujte. Prezentáciu uzatvára Battlefield 1 Revolution, pôvodná hra so všetkými DLC a vylepšená o HDR kvalitu.

Pozrite siE3 2017 – spoločnosť Sony opäť zabodovala na plnej čiare

Okrem Blizzardu a EA sa na Gamescome 2017 ukázalo ešte niekoľko hier, ako napríklad Destiny 2 alebo Far Cry 5. Najočakávanejším oznámením Gamescomu však bol remaster kultovej stratégie, na ktorej mnohí z nás vyrastali, Age of Empires. Hra ponesie názov Age of Empires: Definitive edition a pôjde o hru vylepšenú po všetkých stránkach. Či už je to grafika, hudba alebo gameplay prvky, máme sa rozhodne na čo tešiť. Prekvapivo sme sa tiež dočkali oznámenia úplne nového Age of Empires IV.

Pozrite siHalo Wars 2 – plnohodnotná stratégia aj na konzole

Ako ste spokojný s dnešnou nádielkou oznámení a trailerov? Podeľte sa s nami v komentároch pod článkom. Len pripomíname, že Gamescom 2017 sa ešte neskončil a určite sa môžeme ešte tešiť na nové oznámenia.

ZdrojBlizzard YouTube,EA YouTube

Komentáre k článku